Podzimní dekorace z dýní

V předchozím článku jste se mohli naučit, jak vyřezat velkou dýni. V tom dnešním pro vás máme pár tipů, co s těmi menšími kousky.

Váza z dýně

Střední dýně (tak do velikosti pomela), které jsou na spodní straně ploché a mohou tedy stát, skvěle poslouží jako vázy na květiny.

Jak na to?

Nejdříve seřízněte vršek dýně. Pokud máte květiny čerstvé, vyřízněte do dýně tak velký otvor, aby se do něj vešel kelímek či plechovka s vodou, který najdete doma. Podobně můžete zacházet i s usušenými květinami. Do kelímku můžete navíc použít aranžovací hmotu oasis (někdy je najdete pod názvem piaflor nebo florex), do které jednotlivé květy zapícháte. Pozor, existují dva druhy této hmoty – pro usušené květy a také pro živé, do které se nalije voda.

IMG_6492

Za krásné podzimní chryzantémy a další kytičky děkujeme žižkovskému květinářství greenDECOR.

IMG_6513

Ani uříznutý vršek dýně vyhazovat nemusíte, může klidně posloužit jako součást aranžmá.

Dýně na čajovou svíčku

Malé dekorativní (nejedlé) dýně můžete využít jako stojánek na čajovou svíčku. Naivně jsem si myslela, že tuhle minidýni jednoduše uříznu nožem a vydlabu lžící jako velké dýně. Ale dekorativní druhy dýní mají velmi tvrdou slupku, takže přišla na řadu vrtačka. Nejdříve si však obkreslete svíčku, ať víte, jak velký otvor musíte vyříznout. Ideálně poproste někoho, aby vám dýni přidržoval a vrtačkou po malých kusech projeďte předkreslený tvar.

IMG_6589

Vyndejte semínka a vlásčitou dužinu.

IMG_6600

Aby svíčka pasovala přesně po okraj a nezapadla až na dno dýně, otočila jsem jeden hliníkový kalíšek od čajové svíčky obráceně…

IMG_6605

…a teprve na něj jsem položila druhý kalíšek se svíčkou.

IMG_6608

Kategorie

DIY česky 2020 © - Návody, nápady, recenze, videa… vše o DIY a kreativním tvoření. A česky! | using
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 3.0 Česká republika License.