Vzory na kraslice

Minulý rok jsme vám ukazovaly, jak se kreslí voskem na vejce. Letos jsme si pro vás připravily nové vzory i s videem. Oslňte koledníky i rodinu novými vzory.
Ve videu ukazujeme, voskovou techniku se zelenou barvou.

Vosková technika patří u nás k jedné z velmi populárních a má velkou tradici. My jsme minulý rok pro vás natočily video, jak na to. V článku Video: Vajíčka zdobená voskem jsme popisovaly, jak si vytvořit i stojánek, na kterém je možné pracovat s vícero barvami a zvládne ho vyrobit každý. V článku také najdete soubor s různými motivy, které si můžete vytisknout.

Letos jsme prolezly internet a sesbíraly jsme různé další zajímavé motivy a přenesly je na papír. Motivy můžete kombinovat nebo si vymýšlet svoje. Každé vejce je pak originál. Nezapomeňte, že se dají zdobit vajíčka vařená, ale i vyfouknutá – a z těch se pak dají dělat krásné dekorace.
motivy_2016

Stáhnout
(verze pro tisk)

Video

Kategorie

 • Marie Vopátková

  Dobrý den, zkoušela jsem obyč voskem.. nejsou tak hezky barevné ani nedělají tak pěkný vzor, jsou nějaké vosky co takto jsou hezky barevné a dá se s nimi takto hezky kreslit? děkuji za info :-)

  • JiTi

   Nejlepší jsou voskovky Staedler

  • Dobrý den Marie, omlouváme se za opožděnou odpověď, zapadla nám notifikace ke komentáři :-( Doufáme, že se nakonec vajíčka podařila, případně přidáváme tip pro příští rok: Míša používá většinou Koh-i-noor voskovky. Více zmiňuje ve videu u tohoto článku: http://diycesky.cz/video-vajicka-zdobena-voskem/. Zkoušela jsem je také a přišlo mi, že mají opravdu pěkné a syté barvy a nejsou ani moc drahé :)

   Anička

DIY česky 2019 © - Návody, nápady, recenze, videa… vše o DIY a kreativním tvoření. A česky! | using
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 3.0 Česká republika License.