DIY adventní kalendář

Pokud vás už nebaví kupované adventní kalendáře s čokoládou, která možná nikdy ani kakaový bob neviděla, nechte se inspirovat od Míši.

Když jsem byla mladší, k dostání byly jen kalendáře s malými vylupovacími nekvalitními čokoládkami. Později přišly i malé hračky. Dneska můžete koupit neuvěřitelné množství kalendářů, jak s hračkami, tak i s „kvalitnější“ čokoládou. Jenže, všechny vypadají stejně – papírová krabice. Proč si tedy nevytvořit vlastní, který poslouží i jako ozdoba do bytu?

Potřebujete

  • dřevěnou tyč o průměru 1 cm a délky 70 cm – OBI 21 Kč
  • klubíčko přírodního provázku – 35 až 45 Kč (drogerie)
  • ušité stahovací pytlíčky (24) nebo papírové krabičky (šablona níže)
  • nůžky
  • popřípadě závěsné oko s vrutem – OBI 26 Kč

IMG_2958_blog

V případě papírů budete potřebovat od 12 do 24 barevných papírů. To vás vyjde maximálně na 25 Kč, stačí totiž i obyčejné barevné papíry. Na papíry vytisknete předlohu a vystřihnete krabičky.  K tomu budete potřebovat řezací nůž, fixu na čísla a lepidlo na papír (tuhé).

Druhá možnost je ušít kapsář nebo stahovací pytlíčky (návod). Na malé pytlíčky 10 × 10 cm budete potřebovat přibližně 1,1 m látky šíře 150 cm (víc je jistota).

Postup

  • Pokud potřebujeme, uřízneme tyč pilkou a okraj začistíme. Dva centimetry od okrajů řezacím nožem vytvoříme zářezy na zachycení šňůrky nebo zakroutíme závěsná oka s vrutem do dřeva.
  • Navážeme šňůrku na tyč, tím vytvoříme zavěšení.
  • Postupně navážeme pytlíky s dárky. Dárky musíme rovnoměrně rozmístit, popřípadě těžší dárky umístit doprostřed.

Náplň

Největší problém je, čím kalendář naplnit. Pokud chcete zachovat ráz sladkého, nepochybně můžete pořídit i „zdravé“ sladkosti. Případně nakoupit pytlík bonbónů a rozdělit je do sáčků.

Pro partnera či partnerku můžete zvolit například „poukázkové“ dárky. Tyto dárky samozřejmě můžete použít i v rodině. Poukázka na dezert z čokoládové pěny jistě neurazí nikoho. Nesmíte pak ale zapomenout sliby plnit ;-)

Pro děti i dospělé se dají vymyslet například zábavné aktivity na víkend. Darování zážitků dneska frčí, proč tedy nedarovat například krásnou procházku vánočním městem?

Video

Šablony

Tady jsou slibované šablony na krabičky s čísly z videa:

Soubor Stáhnout
Krabičky s čísly Stáhnout

Save

Save

Kategorie

DIY česky 2020 © - Návody, nápady, recenze, videa… vše o DIY a kreativním tvoření. A česky! | using
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 3.0 Česká republika License.