Adventní věnec (základ)

Vyrobit si základ na adventní věnec je velmi jednoduché a zvládnete to za 15 minut. Navíc vyjde mnohem levněji než ten zakoupený v obchodě. A ještě vás ho naučíme zrecyklovat.

Jestli se vám povedlo sehnat v obchodě či květinářství samotný větvičkový věnec bez dalších dekorací, dejte nám okamžitě vědět, kde! Já to totiž považuji za nemožný úkol. Když už takové štěstí máte, zaplatíte za něj neuvěřitelný balík peněz. Je na čase to změnit! V tomto příspěvku si ukážeme, že jeden klasický adventní věnec vám nevyjde na více než na 200 Kč se vším všudy.

Potřebujeme

  • polystyrenový kruh 30 cm – 45 Kč
  • drát zelený OBI – 30 Kč
  • větve túje nebo jehličnanu
  • štípací kleště

Postup

Pozor! Věnec nikdy neobalujeme celý dokola (hlavně ne zespodu), tím šetříme materiál a zajistíme věnci potřebnou stabilitu na stole nebo na dveřích. Podstatné je mít nastříhané větve tújí nebo jehličnanu na menší jednotlivé větvičky. Lépe se s nimi pracuje a výsledek vypadá lépe.

Nezapomeňte, že na konci sezóny můžete sundat seschlé větve a polystyrenový základ si schovat na další rok. Řekla bych, že ho můžete používat přibližně 5 let opakovaně. Stejně tak můžete znovu použít i některé dekorace. Kromě toho, že na jednom věnci ušetříte i 180 Kč, můžete mít ještě dobrý pocit z toho, že hezky zodpovědně recyklujete ;-)

Tímto bych chtěla poděkovat figurantce – mé mamce, za ukázku vázání věncových základů. 

Kategorie

DIY česky 2024 © - Návody, nápady, recenze, videa… vše o DIY a kreativním tvoření. A česky! | using
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 3.0 Česká republika License.