Dárky na poslední chvíli

Chybí vám pár drobností pod stromeček pro vaše blízké a víte, že Ježíšek by jim je nestihl doručit včas? Tak tady přichází na řadu DIY dárky. Máme pro vás pár tipů.

Než začnete vyrábět, vždy si odpovězte na pár otázek…

  • Opravdu obdarovaný využije DIY dárek? Ocení ho? Bude se mu do bytu hodit? DIY totiž není záchrana všeho a všech. Babička, mamka či kamarádka asi vlastnoručně vyrobené mýdlo využije, nebo aspoň ocení, ale brácha nebo přítel asi úplně ne.
  • Mám na výrobu opravdu všechno? Není nic horšího, když  v půlce vyrábění dárku zjistíte, že vám chybí nějaký komponent, materiál či nástroj, bez kterého dárek nedokončíte.
  • Zvládnu danou techniku? Pokud děláte dárek na poslední chvíli, není zde příliš prostoru na chyby a opakování. Proto se pouštějte jen do věcí, které zvládnete. Pokud jste nikdy nešili na stroji, bude lepší si najít jiný dárek.
  • Dal/a jsem si záležet s balením dárku? Zkuste tentokrát kromě balicího papíru přidat ještě něco navíc – cedulku, jmenovku, ozdobu… (DIY) dárek získá další rozměr.

A teď už konkrétní nápady… Pro začátek můžete také kouknout na nápady z loňskaAbychom se letos neopakovaly, našly jsme pro vás nové nápady, které nezaberou příliš mnoho času.

Malujte na porcelán

Pro všechny

Budete potřebovat jen fixy na porcelán (běžně ve výtvarných potřebách) a nějaký hrníček, talířek či misku. Inspiraci hledejte také na našem Pinterestu.

Něco praktického

Pro kámošku, ségru i bráchu

Hezkých diářů, zápisníků nebo jiných sešitů a doplňků k nim není nikdy dost. A ty vlastnoručně vyrobené můžete jednoduše přizpůsobit vkusu jejich budoucího majitele.

Šijte

Pro mamku, kámošku, ségru, babičku, i pro pány

Povlak na polštář s nápisem či obrázkem, kosmetická taštička, plátěná taška, zavinovací penál nebo praktická zástěra.

Nakrmte je

Pro všechny – úplně!

Jídlem snad nikoho neurazíte. Vyrobte dárkový koš či bedýnku s kvalitními potravinami.

Peníze? Poukazy? Ano, ale originálně zabalené!

Pro všechny

Netroufáte si na konkrétní dárek nebo chcete nechat své blízké si vybrat, co se jim opravdu bude líbit? A dáváte proto peníze či poukazy do obálek? Nic proti tomu, ale bude to chtít originálně zabalit! Zkuste vyrobit vlastní obálku z tvrdého papíru a vyhrajte si se zdobením.

A dál? Mrkněte na Pinterest, určitě tam najdete něco, čím zachráníte Vánoce. :-)

Kategorie

DIY česky 2024 © - Návody, nápady, recenze, videa… vše o DIY a kreativním tvoření. A česky! | using
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 3.0 Česká republika License.