Decor pen – malování na kamínky

Malování na kamínky, věc, která děti moc baví. Alespoň ty, které znám ano, včetně mého syna. Navíc kamínky se dají posbírat skoro všude, třeba si nějaké přivezete z prázdnin.

Zkoušeli jsme kreslit na kamínky fixami, pastelkami, temperami, akrylkami – jde to, jen se to musí přelakovat, aby to trochu něco vydrželo. Pak jsem v jednom hobby krámku objevila Decor pen od Centropenu. 8 barev + 1 bílý popisovač, cena přijatelná. Vypadají jako fixy, zasychají rychle. Po čtyřech hodinách se stávají odolnými otěru, z hladkých povrchů je možné je umýt vodou se saponátem, na savém podkladu vydrží na věky věků.

No tak jsme je zkusili. Proč ne. Vhodné na kamínky, sklo, plech, dřevo a další povrchy, na které se běžnými psacími potřebami píše dost těžko.

Tady je výsledek. Jen pozor, vyznačují se i ve světlých barvách vysokou kryvostí, takže je možné třeba bílou psát přes černou. Nebo když si uděláte černý obrys, vybarvujete ho žlutou a přetáhnete, je po obrysu. Ten se dá naštěstí obtáhnout. ;-)

Pokud budete kreslit na kamínky s lehce drsným povrchem, zaschnou fixy téměř okamžitě. Při kreslení na hladké kameny, třeba křemeny, si dejte pozor, aby se čerstvá kresba nerozmazala. Na hladkém povrchu zasychá fix pomaleji.

Pomalované kamínky si můžeme schovat na památku, nebo třeba vložit na ozdobu do květináče s kaktusy.

Kategorie

DIY česky 2024 © - Návody, nápady, recenze, videa… vše o DIY a kreativním tvoření. A česky! | using
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 3.0 Česká republika License.