Decoupage vajíčka

Jednou z technik, kterou můžete nazdobit vyfouknutá vajíčka, je technika decoupage. Možná ji znáte pod českým názvem „ubrousková“. V tomto článku si ukážeme, jak ji využít pro velikonoční tvoření.

Tato technika je vhodná na vyfouknutá vajíčka. Za prvé by lepidlo asi nemělo přijít do kontaktu s natvrdo uvařeným vajíčkem, které pak budete jíst, za druhé by se z oblepené skořápky špatně dostávalo. A za třetí vám tak může dělat parádu i další rok.

TIP: Slyšela jsem, že se tato technika dá použít i na vařená vejce, akorát se ubrousky nelepí lepidlem, ale rozšlehanými bílky z vajíčka. Sama jsem to ale nezkoušela. Dejte nám vědět, pokud máte vyzkoušeno.

Výhoda je, že díky použitému lepidlu můžete zachránit naprasklá vajíčka, která byste jinými technikami asi nezakryli.

IMG_2694

Více o samotné technice decoupage se dozvíte v DIY slovníku.

Budeme potřebovat

  • Vyfouknuté vajíčko – jak vyfouknout vejce, se dozvíte v našem video-návodu
  • decoupage lepidlo
  • ubrousky s jarními / velikonočními motivy
  • štětec
  • průhledný lak
  • špejli

TIP: Barvu vajíčka zvolte podle barvy podkladu ubrousku.

FullSizeRender 69

Jak na to

Nastříháme si kousky ubrousků a odstraníme spodní vrstvy. Ideální je, když máme na hnědá vajíčka ubrousek se žlutým či barevným podkladem a na bílá vajíčka ubrousek s bílým nebo světlým podkladem.

IMG_2703

TIP: S vajíčkem se nám bude pracovat lépe, když si ho dáme na špejli, kterou opřeme třeba do sklenice, nebo do něčeho zapíchneme.

IMG_2701

Natřeme kousek skořápky lepidlem, přitiskneme ubrousek a od středu do stran přetřeme další vrstvou lepidla. Protože je vajíčko kulaté, bude někdy nutné ubrousek trochu nastřihnout a překrýt.

Blog články (1)

Vajíčka pak můžeme naaranžovat do mísy, nechat na špejli a zapíchnout do květináče, nebo jimi provléknout stuhu a zavěsit na jarní větvičky do vázy.

Kategorie

DIY česky 2024 © - Návody, nápady, recenze, videa… vše o DIY a kreativním tvoření. A česky! | using
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 3.0 Česká republika License.