DIY závěsný adventní kalendář z krabiček

Pokud vás už nebaví kupované adventní kalendáře s čokoládou, která možná nikdy ani kakaový bob neviděla, nechte se inspirovat od Míši. Vyrobíme si závěsný adventní kalendář složený z DIY barevných krabiček. Je to opravdu jednoduché!

Když jsem byla mladší, k dostání byly jen kalendáře s malými vylupovacími nekvalitními čokoládkami. Později přišly i malé hračky. Dneska můžete koupit neuvěřitelné množství kalendářů, jak s hračkami, tak i s „kvalitnější“ čokoládou. Jenže, všechny vypadají stejně – papírová krabice. Proč si tedy nevytvořit vlastní, který poslouží i jako ozdoba do bytu?

Potřebujete

 • dřevěnou tyč o průměru 1 cm a délky 70 cm – OBI 21 Kč
 • závěsné oko s vrutem – OBI 26 Kč
 • klubíčko přírodního provázku – 35 až 45 Kč (drogerie)
 • cca 24 barevných papírů (s vyšší gramáží, ideálně čtvrtky)
 • nůžky
 • zalamovací nůž
 • fixa
 • lepidlo na papír

Papíry

Budete potřebovat od 12 do 24 barevných papírů. To vás vyjde maximálně na 25 Kč, stačí totiž i obyčejné barevné papíry, barevné čtvrtky budou ale lépe držet tvar.

Postup

 1. Pokud potřebujeme tyč zkrátit, uřízneme pilkou a okraj začistíme brusným papírem.
 2. Dva centimetry od okrajů řezacím nožem vytvoříme zářezy na zachycení šňůrky nebo zakroutíme závěsná oka s vrutem do dřeva.
 3. Navážeme šňůrku na tyč, tím vytvoříme zavěšení.
 4. Na barevné papíry vytiskneme předlohu (stáhněte si šablonu), vystřihneme krabičky a složíme podle naznačených záhybů.
 5. Hotové krabičky naplníme sladkostmi nebo malými dárečky.
 6. Krabičku převážeme na kříž provázkem a necháme různě dlouhé konce, aby všechny krabičky nevisely v jedné řadě.
 7. Vystřihneme si kolečka (nebo i jiné tvary), na která napíšeme čísla od 1 do 24 a nalepíme lepidlem na jednotlivé krabičky. Můžete také použít samolepicí folii nebo papír.
 8. Krabičky na provázku navážeme na závěsnou tyč. Upravíme délky provázků, aby krabičky byly rozvěšené cik-cak. Důležité je také krabičky dobře vyvážit. Ty těžší doporučujeme dát doprostřed.

Čím kalendář naplnit?

Největší problém je, čím kalendář naplnit. Pokud chcete zachovat ráz sladkého, nepochybně můžete pořídit i „zdravé“ sladkosti. Případně nakoupit pytlík bonbónů a rozdělit je do sáčků.

Pro partnera či partnerku můžete zvolit například „poukázkové“ dárky. Tyto dárky samozřejmě můžete použít i v rodině. Poukázka na dezert z čokoládové pěny jistě neurazí nikoho. Nesmíte pak ale zapomenout sliby plnit ;-)

Pro děti i dospělé se dají vymyslet například zábavné aktivity na víkend. Darování zážitků dneska frčí, proč tedy nedarovat například krásnou procházku vánočním městem?

Save

Save

Kategorie

DIY česky 2024 © - Návody, nápady, recenze, videa… vše o DIY a kreativním tvoření. A česky! | using
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 3.0 Česká republika License.