Dušičkový věnec ze šišek

Každý rok kolem Dušiček ze zájmu koukám po hřbitovních věncích, které se prodávají u stánků. Některé jsou opravdu pěkné, ale nestojí zrovna málo. Bohužel spousta z nich nestojí ani za to málo. A přitom vyrobit věnec je docela jednoduché!

Na našem blogu už vyšlo několik návodů, jak věnec (ať už adventní, na dvře, nebo třeba na Dušičky) vyrobit. Na dušičkový věnec doporučuji nějaké trvanlivější materiály, které hned neopadají. Ideální jsou šišky.

Nedávno mě naprosto zaskočilo, že se v kreativních obchodech prodává igelitový sáček s přirodními šiškami (cca 8 kusů) kolem 50 Kč?! Věřte mi, že i ve velkých městech se dají šišky zadarmo nasbírat. Určitě doporučuji najít více druhů stromů, abyste měli více velikostí šišek.

Na věnec tedy budeme potřebovat

  • Slaměný základ (používala jsem menší průměr do 20 cm)
  • šišky různých velikostí
  • tavnou pistoli
  • ozdobičky na věnec (sušené květy, stuhy, barevné bobule – přírodní nebo umělé)
  • bílý nebo stříbrný sprej

Postup je jednoduchý: Pokud budete chtít některé šišky barevné, nastříkejte je barvou a nechte dle návodu zaschnout (většinou do 30 minut). Doporučuji pak ještě zalakovat (stačil mi lak na vlasy).

IMG_1501

Začněte největšími šiškami, které pomocí tavní pistole přilepíte na vrchní část slaměného základu. Naaranžujte je tak, aby směřovaly lehce do středu věnce. Střídejte přírodní a barevné. Postupně přilepujte do vnější části věnce středně velké šišky. Nakonec vyplňte drobnými (borovickovými) šiškami po okrajích. Pokud chcete věnec plnější, vyplňte jimi i vnitrřní část slaměného kruhu.

Nakonec dozdobte věnec květy, stuhami či dalšími přírodninami.

IMG_1517

Kategorie

DIY česky 2024 © - Návody, nápady, recenze, videa… vše o DIY a kreativním tvoření. A česky! | using
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 3.0 Česká republika License.