Fotokrabičky aneb když nechcete klasické album

Tištěné fotky mohou být hezkým dárkem pro někoho blízkého. Nesou v sobě totiž spoustu vzpomínek. Vytvořte pro ně i originální krabičku namísto klasického foto alba.

S kamarádkou Bárou máme takovou tradici – vždycky, když někam jedeme, bereme s sebou 5 barevných kachniček, které fotíme na nejrůznějších místech. Takže máme kachničky před Buckinghamským palácem, u Lago di Garda, před býčí arenou v Madridu a na spoustě dalších míst. Vybrala jsem z každého našeho výletu pár nejlepších fotek a udělala z nich pro Báru originální alba.

Díky spolupráci s Vyvolej.to jsem si u nich nechala vytisknout malé čtvercové fotky, z každého místa sedm kousků. A ukážu vám, jak fotokrabičku jednoduše vyrobit.

Na fotokrabičku budeme potřebovat

  • silnější barevnou čtvrtku
  • barevný papír vyšší gramáže (já zvolila neutrální krémový, ale můžete klidně použít barevnější variantu)
  • nůžky
  • oboustrannou lepicí pásku
  • lepidlo na papír nebo lepicí razítko
  • pravítko (trojúhelník)
  • obyčejnou tužku
  • fotky čtvercového rozměr 8 na 10 cm (Vyvolej.to)
  • volitelně: klasické barevné papíry a další ozdoby

Jak na to

Nejdříve si připravíme krabičku:

IMG_0836 2

Na čtvrtku si narýsujte rozloženou krabičku.

 

krabicky-nakres_strih-02

Nebo si stáhněte naši šablonu, kterou můžete vytisknout rovnou na čtvrtku. Tip: Pokud nebudete využívat naši šablonu, vyplatí se udělat i bočnice víčka, krabička pak lépe drží i vypadá.

IMG_0838 2

Krabičku vystřihněte (červené čáry v nákresu) a nařízněte po povrchu nožíkem tam, kde bude ohyb. Zohýbejte ve správném směru.

IMG_0849 2

Pokud chcete přilepit fotku na víčko krabičky, teď je ten správný čas. Lepila jsem ji i na hotovou krabičku, ale asi to bude pohodlnější, když ještě není složená.

IMG_0839 2

Krabičku slepíme oboustrannou lepicí páskou.

A teď se pustíme do vnitřku krabičky:

FullSizeRender 38

Z fotek, které budete mít uvnitř krabičky, odstřihněte bílé okraje (vznikne vám čtverec cca 7,5 x 7,5 cm). U fotek, které budou zvenku na víčku, jsem nechala bílý okraj (zastřihla jsem jen spodní část, která je delší).

Z papíru vystřihneme pruh papíru o šířce 7,5 cm, který dále tužkou rozdělíme také po 7,5 cm, aby nám vzniklo 6 čverců. Z A4 papíru jsem vystřihla pruhy2 x 3, které jsem pak slepila klasickou izolepou.

FullSizeRender 39

Doporučuji si papír lehce po povrchu naříznout výsuvným nožíkem v místech, kde se bude ohýbat. Pak ho ohneme do harmoniky. První horní čtverec by se měl ideálně otevírat směrem od nás.

Rozvrhneme si rozložení fotek a postupně lepíme. Já jsem díky spolupráci s tesa tape objevila tzv. lepicí razítko, se kterým to šlo parádně. Vždycky jsem udělala cca 3 obtisky na každé straně čtverce a pár doprostřed. Nikde nebylo nic (ani já) upatlané od lepidla, nevznikaly nerovnosti od tlusté oboustranné lepicí pásky a fotky přitom hezky držely.

IMG_0843 2

Pak už jen stačí zespodu harmoniky nalepit kousek oboustranné lepicí pásky a přilepit do krabičky.

IMG_0846 2

IMG_0847 2

IMG_1311

 

 

Kategorie

DIY česky 2024 © - Návody, nápady, recenze, videa… vše o DIY a kreativním tvoření. A česky! | using
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 3.0 Česká republika License.