Hmyzí hotel

Domečky pro broučky jsou stále populárnější. Můžete je zakoupit hotové, ale není nic hezčího, než se těšit na zahradě nebo předzahrádce vlastním obydlím pro broučky. Navíc je to příležitost, jak si užít příjemné rodinné podzimní odpoledne s dětmi.

Že nemáte děrované cihly, rákos a králičí pletivo, ze kterých jsou sestavovány domečky, které běžně vidíme v obchodech? Nevadí. Náš domeček jsme vystavěli z klacíků a šišek. První verze tohoto domečku přežila dvě zimy.

Co budeme potřebovat

  • prkna nebo palubky na obvodovou konstrukci domečku
  • kousek desky na záda domečku (my použili zadní desku z rozebrané skříňky)
  • pilku, kladivo, hřebíky
  • větvě, větvičky, šišky, zdřevnatělé stvoly rostlin, kousky kůry……

Jak na to

Větvičky, šišky, kůry a další přírodní materiál nasbíráme v lese při procházce. Když nerostou houby, je alespoň čím naplnit košík. Se sběrem pomohou děti i dospělí.

Na konstrukci domečku si nařežeme kousky prken nebo palubek. Nám zbyly odřezky palubek ze stavby domku na nářadí. Do řezání jsme se zapojili také všichni.

Obvod domečku spojíme hřebíky. Nijak zvlášť jsme to nevyměřovali, broučci přesné míry na milimetr stejně neocení. :-)

Hotovou konstrukci domečku pečlivě vyskládejte přírodninami. Děti se jistě ujmou úkolu, připravit broučkům měkké a pohodlné postýlky na zimu.

Materiál výplně pořádně rovnejte a ve špičce upěchujte, aby se nebortil a nevypadával z domečku ven. Domeček umístěte na místo, kde moc nefouká a příliš tam nezanáší vítr.

Kategorie

DIY česky 2024 © - Návody, nápady, recenze, videa… vše o DIY a kreativním tvoření. A česky! | using
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 3.0 Česká republika License.