Hračka se šantou kočičí

Testováno kočkou! Šantě kočičí se někdy říká kočičí droga. Pravdou je, že většina koček se v její blízkosti chová jako v rauši. Proto se dává do kočičích hraček. V tomto článku se dozvíte, jak vyrobit závěsnou kočičí hračku plněnou právě touto bylinou.

Šantu kočičí je poměrně snadné sehnat. Jednou z možností je nasušit si vlastní. Sušení probíhá v teplém suchém prostředí bez přítomnosti slunce. Poté se lístky a květy šanty odrolí na novinový papír a sesypou do pytlíku. Pro zachování aroma doporučujeme zavakuovat pytlíky.

Pokud šantu, stejně jako my, nikde ve svém okolí nemáte, musíte vyrazit do zverimexu. My jsme zvolili brazilskou šantu kočičí, která je 3× silnější než normální.

Až budete hračku vyrábět, myslete na to, že šanta po nějaké době vyčichne. Hračku můžete znovu naplnit. Hraček můžete vyrobit více najednou. Nepoužívané hračky opět můžete zavakuovat a nechat na později.

Co budeme potřebovat?

  • šantu kočičí
  • pevnou látku
  • provázek
  • jehlu a niť (na zašití)
  • kus papíru nebo trychtýř na naplnění
  • střih

Postup

Já jsem volila střih pro závěsnou myšku (bez uší), stejně tak by dobře posloužil obyčejný čtvereček nebo obdélníček. Na Pinterestu naleznete nespočet střihů na malé hračky nebo vytvořte látkovou příšerku podle Jany. Dále by se daly využít již hotové hračky, kterým vyměníte náplň.

Zabezpečte prostor před kočkami.

Zabezpečte prostor před kočkami.

Z látky vystřihněte ovál a dvě půlkolečka. Polovina obvodu oválu odpovídá průměru půlkola. Využijte náš střih.

Střih

01_hracka_pro_kocku

Jednotlivé kousky obšijte entlem (cik-cak steh) a sešijte. Nezapomeňte si nechat kus nesešitý na naplnění.

02_hracka_pro_kocku

03_hracka_pro_kocku

Pro naplnění hračky použijte trychtýř nebo si trychtýř vytvořte z papíru. Usnadní vám to práci.

04_hracka_pro_kockuPak už stačí jen hračku zašít a všít provázek na zavěšení. Zavěste a nechte kočku si užívat svou novou hračku.

 

Kategorie

DIY česky 2024 © - Návody, nápady, recenze, videa… vše o DIY a kreativním tvoření. A česky! | using
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 3.0 Česká republika License.