KreaDoe 2019 – největší kreativní veletrh v BeNeLuxu

V listopadu se konal v nizozemském Utrechtu kreativní veletrh, který je podle organizátorů největším takovým veletrhem na území Belgie, Nizozemska a Lucemburska. Tak to jsem tam nemohla chybět!

Jako správný Nizozemec pravidelně sleduji všechny možné a nemožné slevy a chodí mi newslettery z takových nizozemských slevomatů. A právě na jednom takovém webu jsem náhodou narazila na zlevněné vstupenky na kreativní veletrh KreaDoe v Utrechtu. Do Utrechtu jsem se stejně chtěla podívat, tak to aspoň hezky spojím.

Ze zkušenosti s českými veletrhy jsem si říkala, že 2-3 hodiny mi tam budou stačit, takže jsem se rozhodla dopoledne projít si město a kolem druhé hodiny jsem už stála před obrovským výstavním a konferenčním centrem Jaarbeurs.

Rozhodla jsem se pro větší pohodlí nechat kabát v šatně, která mě stála hned 1,5 €. Až při odchodu z veletrhu jsem si všimla, že veletrh měl asi svoji šatnu, která byla možná zdarma, ale co už.

Asi tak po pěti minutách jsem se vzpamatovala z toho, jak obrovská ta hala je a bylo mi jasné, že na to mi 3 hodiny stačit nebudou. Vzala jsem si tedy mapku a začala závod.

Workshopy

Za devatero horami ubrousků sedělo několik žen a zkoušelo si ubrouskovou techniku

Upřímně tohle je jedna z věcí, která mi na veletrzích u nás chybí asi nejvíc. Zvlášť když prodejce představuje nějakou pro mě novou techniku nebo materiál, tak si to chci nejdříve vyzkoušet a veletrh je skvělá příležitost na takové zkoušení.

Přijde mi, že na českých veletrzích bývá jen pár nějakých workshopů, často jen v dané hodiny, nestojí zrovna málo peněz, ale ta kvalita tomu neodpovídá. Očekávám, že se mi tam bude někdo věnovat, všechno mi vysvětlí a bude mi k dispozici. Možná proto mě na nizozemském veletrhu překvapilo právě množství, rozmanitost i kvalita workshopů. Byly pořádány buď u jednotlivých stánků nebo na velkém místě vyhrazeném pro workshopy, takže v podstatě v každém okamžiku probíhalo několik aktivit zároveň.

Knihy

Přestože vedeme online blog o DIY, ráda si koupím i papírovou knihu o tvoření. Na veletrhu jsem narazila na jeden stánek, kde prodávali jen a pouze knihy o DIY. Většina byla v nizozemštině, ale měli i koutek s anglicky psanými knihami. V obou jazycích měli opravdu velký výběr.

Pokud máte tip na nějakou podařenou knihu o kreativním tvoření, napište nám na Facebook :)

Občerstvení

Hlady tam opravdu také nikdo trpět nemohl. Ne, že bych měla čas koukat po jídle, ale všimla jsem si minimálně dvou velkých ploch, kde byly stánky s jídlem a nápoji a v zadní části se tvořila obrovská fronta na španělské churros (smažené tyčinky z odpalovaného těsta obalované ve skořici a nebo čokoládě).

Stánky

A jaké kreativní stánky mě zaujaly nejvíce? Bylo toho opravdu hodně. Některé mě zaujaly tím, jak samy o sobě vypadaly.

Jiné nějakou zajímavou technologií, jako třeba Technotape, což je taková mašinka, která vám udělá potisk v podstatě na cokoli i v domácích podmínkách. Ale přestože jsem ke stánku zavítala dvakrát a narváno tam zrovna neměli, nikdo se mi nevěnoval, tak jsem toho více zatím nezjistila.

Pak mě naprosto uchvátila razítka od německé firmy cats on appletrees.

A hrozně se mi líbil také jeden nizozemský časopis o šití, který (co jsem pochopila) se zaměřuje na dětské čtenáře!

Součástí jejich stánku byl i workshop pro děti. A musím přiznat, že mě překvapilo, jak bylo u všech strojů plno a zdaleka to nebyly jen holky! Ty děti do toho nikdo nenutil, prostě si to vybraly. Samy. Dobrovolně. Šití! Pořád jsem z toho nadšená.

To je za mě pro tentokrát vše. Hodně by mě zajímal váš názor na kreativní veletrhy – jaké máte zkušenosti, co vás na nich baví a co naopak chybí. Budu ráda, když se podělíte o své názory na našem Facebooku.

Další zajímavé fotografie z veletrhu najdete v galerii

Kategorie

DIY česky 2024 © - Návody, nápady, recenze, videa… vše o DIY a kreativním tvoření. A česky! | using
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 3.0 Česká republika License.