Kreativní obchody v zahraničí

Už nějakou dobu se pro vás snažíme sbírat kreativní inspiraci i na cestách. Připravila jsem pro vás krátké povídání o tom, jak hledat lokální místa s kreativním zbožím a pár tipů na konkrétní obchody.

Fotky a videa ze všech míst, která jsme navštívily, najdete v uložených stories na našem Instagramu.

V dnešní době online internetu a Google překladače se dají celkem dobře najít i poměrně lokální obchůdky. Přiznávám, že na některé z nich jsem narazila náhodou, ale hodně z nich jsem si našla dopředu a šla jsem na jistotu.

Pokud hledáte obchody s kreativními potřebami v zahraničí, hledejte v daném jazyce překlady anglických pojmů, jako např. craft shop, art supplies, hobby shop, creative shop…

Německo / Drážďany 🇩🇪

idee. Creativmarkt

Přímo v bude nákupního centra, kde se nachází i oblíbený Primark, najdete i tento kreativní obchod. Je to něco na způsob takového kreativnějšího Tigeru. Kromě poboček v mnoha dalších německých městech mají i e-shop.

Rayher

Rayher je původně německá firma, takže má řetězec poboček po celém Německu, já jsem tento obchod však poprvé navštívila ve Slovinsku.

Slovinsko / Lublaň 🇸🇮

Rayher

Věřím, že z tohoto obchodu budete stejně nadšení jako já. Ve dvou patrech najdete totiž vše od papíru, přes barvy, raznice, polotovary k dotvoření, až po drobné dekorace a galanterii. Navíc tu mají i oddělení s literaturou – knihami a časopisy, které jsou i v angličtině. Já jsem si nakonec z tohoto obchodu odnesla právě knihu, konkrétně návody na ruční vyšívání. Adresa obchodu je: Mala ulica 5. A jejich nabídku najdete i na webu.

kniha o vyšívání Embroidered home (Kelly Fletcher)

Nizozemsko / Maastricht 🇳🇱

Peter Van Ginkel – Art Supplies

Tenhle obchod je ráj pro všechny malíře a milovníky barev a papíru. Najdete tu obrovskou škálu tekutých barev, barevných kříd, sprejů a k tomu všech pomůcek, které potřebujete. Další obchody této značky najdete také v nizozemských městech Arnhem, Groningen a Utrecht.

BONUS Maďarsko / Budapešť 🇭🇺

V Budapešti jsem sice nenavštívila žádný obchod s kreativními potřebami, ale objevila jsem spoustu obchůdků s hotovými výrobky, které jsou ručně vyráběné, od lokálních tvůrců, nebo zkrátka hodně originální.

Szputnyik shop – něco jako náš český CVRK. Prodávají tu hlavně originální módní kousky a recyklované doplňky. Přímo v Budapešti jsou dva, jeden na adrese Dohány u. 20 a druhý v ulici Király u. 22.(Káldy u. 1). Více informací najdete na jejich webu.

Cotton Ball Lights HU – pokud se vám líbí kulatá světýlka na řetězu, tady budete jako v ráji. Můžete si totiž sestavit svůj světelný řetěz. Kromě toho mě tu zaujaly i moc pěkné ruční výšivky v rámečcích. Pokochat se můžete na jejich Instagramu. Když jsem v Maďarsku byla, byl krámek úplně nový a našla jsem ho kousek od Szputnyiku – Dohány u. 26.

Szimpla Design Shop – designový obchůdek s krásnými věcmi hned vedle známého baru Szimpla Kert. Jestli sháníte nějaký zajímavý kousek do svého bytu nebo chcete poslat domů originální pohled, tak tohle místo rozhodně nevynechejte! Pár fotek mají i na webu.

Máte tip na další obchody v zahraničí? Pošlete nám ho do komentáře na Facebooku.

Kategorie

DIY česky 2024 © - Návody, nápady, recenze, videa… vše o DIY a kreativním tvoření. A česky! | using
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 3.0 Česká republika License.