Květina k Valentýnu, která neuvadne

Darovat květinu na Valentýna není příliš originální. Co když ale bude vlastnoručně vyrobená a nikdy neuvadne? Navíc si můžete pugét sestavit z barev, které má vaše drahá polovička nejraději. A stačit vám k tomu bude jen papír, nůžky a lepidlo.

Na jednu velkou květinu budeme potřebovat

  • červený (nebo jaká barva se nám líbí) papír velikosti A5 na květ
  • zelený papír velikosti A4 na stonek
  • tužku
  • nůžky
  • lepidlo v tubě

Jak vyrobit květ

Z obdélníkového A5 papíru vytvoříme čtverec tak, že přehneme kratší stranu k delší a přebytečný obdélníček odstřihneme.

Na vzniklý čtverec načrtneme od ruky kruh. Můžete použít i kružítko, ale opravdu není potřeba, protože nebudeme stříhat přesně podle linky.

Začneme obstřihávat kolem načrtnuté linky. Není potřeba se linky držet, naopak je spíše žádoucí, abychom vytvořili nepravidelné vlnky. Květ pak bude vypadat více přirozeně, protože živý květ také není úplně pravidelný. Nepravidelné kolečko nastřihneme cca 1 cm od okraje. Pokračujeme ve vystřihávání spirály, snažíme se držet velnky a šířku cca 1 cm od okraje.

Na konci necháme ve středu spirály menší plochu.

Vezmeme si vnější konec (tam, kde jsme původně začínali se spirálou) a začneme papír rolovat. Nebojte se, ze začátku to nebude mít příliš tvar, ale ten dostane postupně.

Dorolujeme až do středu, květ vložíme do dlaně a mírně zatřeseme, aby se zarolovaná spirála rovnoměrně rozprostřela a květ získal objem. Nakonec plochu natřeme lepidlem a podlepíme celý květ.

Jak vyrobit stonek

Vezmeme si zelený papír a začneme z jednoho rohu rolovat co nejužší ruličku směrem do středu papíru.

Až bude mít rulička dostatečnou délku, odrolujeme malý kousek zpátky, natřeme lepidlem a dorolujeme, aby se papír slepil. Zbývající část papíru odstřihneme.

Zastřihneme konce – spodní můžeme do špičky, jak se to u řezaných květin dělá, vrchní konec srovnáme do roviny a přibližně třikrát až čtyřikrát nastřihneme směrem dovnitř ruličky.

Stačí pár milimetrů. Nástřihy ohneme směrem ven, natřeme lepidlem a přilepíme ke květu.

Dotvoříme celý pugét

Říká se, že v pugétu, který je jako dar, by měl být lichý počet květin. Vyrobila jsem stejným postupem proto celkem 7 samostatných růží – červené a růžové. Naaranžovala jsem je do kytice – tady si můžeme pomoct gumičkou, která nám bude stonky držet správně u sebe. A nakonec jsem vše zabalila do žlutého papíru, který jsem přichytila tematickou washi páskou.

Kategorie

DIY česky 2024 © - Návody, nápady, recenze, videa… vše o DIY a kreativním tvoření. A česky! | using
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 3.0 Česká republika License.