Malování zimní krajiny s dětmi

I když to venku moc nevypadá, je zima. Aby nám nebylo líto, že letos ještě nenapadl sníh, snažili jsme si to ve třídě alespoň představit a namalovat. Tato činnost je skvělým způsobem, jak propojit umělecké vzdělávání s výukou o ročních obdobích.

Ztvárnění zimní krajiny nabízí dětem možnost vyjádřit se, rozvíjet svou představivost a učit se novým výtvarným technikám. Navíc je to skvělá aktivita pro rozvoj jemné motoriky a představivosti.

Co potřebujeme

  • čtvrtka
  • tempery (odstíny modré, bílá)
  • nafukovací balonek
  • černá fixa

Jak na malování zimní krajiny s dětmi

Pomocí nafouknutého balonku naneseme barvu po celé čtvrtce. Děti mohou střídat tmavou a světlou modrou a přimíchat do toho i bílou. Tento způsob aplikace barvy je pro děti nejen zábavný, ale také podporuje rozvoj jemné motoriky a kreativity.

malování s dětmi

Po zaschnutí tempery černou fixou dokreslíme sněhuláka, zasněžené stromy nebo chaloupky. Děti mohou využít svou fantazii a přidat další zimní prvky, jako jsou sněhové vločky, zvířata nebo lyžaři.

Nakreslit takový obrázek je opravdu jednoduché, stačí vám jen pár dostupných pomůcek a děti navíc moc baví hrát si s balonkem.

Pedagogický TIP: Povzbuzení k vyprávění příběhů – Po dokončení tvoření se s dětmi podělte o příběhy, které jejich obrazy vyprávějí (třeba jejich vlastní příběhy se stavěním sněhuláků, sáňkováním, lyžováním, zimními výlety…). To rozvíjí jejich schopnost vyprávění a komunikace.

Zapojte se do této tvořivé aktivity a užijte si zimu i ve třídě!


Hledáte další inspiraci na tvoření s dětmi?

Podívejte se na celou kategorii Nápady pro učitele, kde se pro vás Katka (učitelka na prvním stupni ZŠ) připravila další návody a inspiraci doplněnou pedagogickými tipy. Další inspiraci také najdete na našem DIY Pinterestu, kde třídíme tipy na tvoření s dětmi podle jejich věku, takže snadno najdete návod, který děti zvládnou.

Kategorie

DIY česky 2024 © - Návody, nápady, recenze, videa… vše o DIY a kreativním tvoření. A česky! | using
Kontakty | Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 3.0 Česká republika License.