Nálepky na vajíčka

Nalepovací obrázky zvládnou na vajíčka aplikovat i děti. Není ale samolepka jako samolepka, pojďme se podívat na to, co všechno nám obchody nabízí a co si vybrat.

Technika nalepování je opravdu jednoduchá a nebude dělat problémy ani menším dětem. Na vajíčka můžete nalepit jak klasické samolepky, tak i obrázky na folii, která je na vodní bázi.

S obyčejnými samolepkami se bude určitě lépe pracovat mladším dětem, protože obrázky jsou poměrně odolné a netrhají se. Můžete je bez problému lepit na přírodní i barvená vejce. Jen nezapomeňte, že pokud budete mazat vejce tukem, aby byla lesklá, udělejte to až po nalepení samolepky, jinak by vám na vejce nepřilnula.

Díky spolupráci se značkou OVO jsem mohla vyzkoušet i samolepky na vodní bázi. Ty doporučuji starším nebo zručnějším dětem, protože sama jsem s jejich aplikací měla trochu problémy.

FullSizeRender 68

OVO prodává jak klasické velikonoční obrázky (zvířátky, pomlázky, vajíčka), tak i jarní motivy, ale i ornamenty, které známe z tradičních kraslic.

FullSizeRender 65

Samolepku vystřihnete z archu a namočíte na pár vteřin do teplé vody.

FullSizeRender 61

Obrázek je natištěný na takové průhledné folii, která se vodou uvolní z podkladu a vy pak obrázek přesunete na vejce, vytlačíte vzduchové bubliny a necháte zaschnout.

FullSizeRender 63

Jak jsem už naznačila, k aplikaci samolepky je potřeba hodně citu, protože se může snadno roztrhnout. Aplikovat ji můžete i na obarvené vejce, nicméně počítejte s tím, že se vám kolem obrázku asi trochu rozpije barva z vajíčka.

FullSizeRender 62

Zleva: samolepka s jarním motivem a třpytkami, zvířátkový motiv, tradiční ornamenty.

IMG_2837

 

Kategorie

DIY česky 2024 © - Návody, nápady, recenze, videa… vše o DIY a kreativním tvoření. A česky! | using
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 3.0 Česká republika License.