O blogu

Zkrátka jsme se shodly na tom, že na internetu není žádný česky psaný blog pouze o DIY, který by stál za sledování. Většinu blogů bych zařadila spíše do kategorie fashion blogů nebo lifestyle, ve kterých se občas objeví nějaký článek o vylepšení starého oblečení, ale jinak jsou také plné receptů, kosmetiky, módy a příspěvků ze života. Stěžovat si umí každý, ale konat… A tak jsme konaly. Založily jsme (tedy vlastně Míša založila a mě poté přizvala) Designed by You – ryze český (ač tomu název nenapovídá) blog o DIY (Do It Yourself aneb „vyrob si sám“). I když zase tak jednoduché to nebylo.

Míša: „Dlouho jsem váhala, jestli si vytvořit blog s návody. Tak jsem si ho založila a nakonec z toho vznikl můj blog o vaření www.od-stejsky.blogspot.com. Pak jsem zkoušela přemlouvat své kamarádky.

Nakonec jsme se však přeci jen daly dohromady a začal už opravdu vznikat tento blog.
Řekly jsme si, že to chce ale něco navíc. Proto jsme začaly vylepšovat náš koncept. Co bychom my samy ocenily na takovém blogu? Tak se začaly přidávat další miniprojekty jako náš Magazín. Asi po roce fungování jsme učinily několik zásadních změn. A vezmeme to takzvaně od podlahy. Míša to vzala doslova a na chatě si zařídila dílničku (včetně té nové podlahy). Co se ale týká blogu, shodly jsme se na změně designu webu. A také jsme se počeštily… Nyní jsme DIY ČESKY! A můžete nás najít na vlastní doméně DIYcesky.cz.

Idea blogu

Chceme tvořit český blog o kreativních nápadech, o handmade, blog s návody na věci, které si mohou úplně všichni vytvořit sami doma. A protože obrázek kolikrát řekne více než tisíc slov, nebudete muset číst nudné pracovní postupy, ale můžete tvořit podle foto-návodů. Další věc, co nám na českém internetu chybí, jsou informace o použitých materiálech. Proto ve článcích najdete i odkazy na obchody, kde daný materiál můžete (levně) koupit.Všechny možné techniky a návody pro vás zkoušíme, fotíme a píšeme o nich. Díky tomu se dozvíte zajímavé tipy a triky. Bylo by hezké, kdyby se vše povedlo na poprvé a vypadalo to jako na obrázku z internetu. Z vlastní zkušenosti však víme, že to takhle nefunguje. A protože i my jsme jen lidé, nebojíme se přiznat, že se nám něco nepovedlo, protože chybami se člověk učí.

Samozřejmě pro vás vybíráme i zajímavosti ze zahraničí. Bohatou inspiraci můžete najít na našem Pinterestu.

Poděkování

Speciální poděkování patří Jardovi Hráchovi (jaroslavhrach.cz), který nám pomáhal s tvorbou původní šablony blogu.

DIY česky 2024 © - Návody, nápady, recenze, videa… vše o DIY a kreativním tvoření. A česky! | using
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 3.0 Česká republika License.