Originální balení dárků podle Radky alias zabal_to

Tento styl balení dárků se stal na mém instagramovém profilu @zabal_to velmi populární. Je jednoduchý, ale přitom velmi originální. Vystačíte si s věcmi, které většinou máte doma a k tomu seženete jednu sušenou nebo živou kytičku. 

Tento typ balení se hodí převážně pro hranaté předměty s větší rovnou plochou, například knížky, různé krabice a podobné pravidelné tvary.

Budete potřebovat

  • přírodní balicí papír
  • lepenku
  • tenký provázek nebo kousek lýka
  • bílou nebo černou fixu 
  • květiny (sušené nebo živé)
  • provázek (volitelně) – i bez nej je balení originální a krásné
  • tavnou pistoli (volitelně) – nemusíte použít a stačí svazek květin jen zasunout za provázek bez lepení

Postup aneb jak jsem postupovala já

Zabalení dárku

Položíme si dárek (v tomto případě knížku) na podložku, necháme cca 2-3 cm přes okraje a zkrátíme po celé délce papíru.

TIP: Abych měla papír rovný, pomáhám si přehybem v místě, kde budu zkracovat a pak podle přehybu balicí papír zastřihnu. 

Po stranách si nenechávejte zbytečně moc místa, protože pak nevíte, jak s přesahujícím papírem naložit, všude se kroutí a dělají se nehezké okraje.

Rohy klasicky zahneme dovnitř, hranu také jednou přehneme, abychom schovali nerovnosti a přichytíme lepenkou.

Malování vázy

TIP: Doporučuji si vázu nejdřív zkusit nakreslit několikrát na obyčejný papír, než začnete malovat „na ostro“. Pokud si nebudete vázu predkreslovat tužkou, není zde už moc prostoru na opravy :)

Nejdřív si uděláme zploštělé kolečko nahoře jako hrdlo vázy. Poté dole nakreslíme trochu větší ovál, který bude sloužit jako dno vázy.  

Fixou jedeme od hrdla dolů, postupně lehce rozšiřujeme, a pak směrem rovně dolů, aby nám vznikl obrys vázy. Tyto kontury děláme jen jemně a až když máme finální tvar hotový, začneme jej obtahovat. Nakonec lehce vystínujeme a váza je hotová :)

Ráda bych upozornila, že malovat moc neumím, ale u tohoto návodu to nevadí, protože nedokonalosti se schovají pod květiny.

Přidání květin

Vázu máme a jdeme na kytičku. Na ukázku jsem použila sušené květiny, ale můžete použít i živé. Stačí z nich udělat malý svazek a svázat ho lýkem. Pokud chcete, tak teď přichází moment tavné pistole. Naneseme trošku pod kytičku přibližně v místě svázaného místa a přitlačíme. 

Posledním krokem je provázek, který jsem převázala nadvakrát okolo a udělala mašličku. 

Výběr květin, barva fixy i barva papíru je čistě věc vkusu a osobně musím říct, že mám tuto kombinaci nejraději. Na druhém místě jě pak černý papír a živá květina. 

Přeji všem, aby si balení dárků užili a budu ráda, když se přijdete na instagramovy profil @zabal_to inspirovat.

Kategorie

DIY česky 2024 © - Návody, nápady, recenze, videa… vše o DIY a kreativním tvoření. A česky! | using
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 3.0 Česká republika License.