OVO barvy se speciálními efekty

Dostaly jsme balíček barev a dalších dekorací na velikonoční vajíčka od české značky OVO. S Katkou jsme vyzkoušely jejich sady na barvení se speciálními efekty – mramor, stříbrný třpyt a perleť.

IMG_3144

Mramor

Začaly jsme efektem mramor. Krabička obsahuje 5 gelových barev v plastových ampulkách a 1 pár igelitových rukavic. Právě s rukavicemi byl problém už na začátku, protože jsou vyrobené z tenkého igelitu, takže se nám je povedlo protrhnout už při nasazování. Vzaly jsme si proto vlastní gumové. Dále jsme postupovaly podle návodu.

Uvaříte vejce na tvrdo. Do rukavic si nakapete pár kapek barvy.

FullSizeRender 94

Ještě horké vejce vyválíte v barvě. Díky struktuře rukavic a vrstvám barvy vznikne mramorování.

IMG_3122

Pokud vám přijde barva málo sytá, přidejte pár kapek a zase poválejte.

IMG_3124

A takhle dopadlo naše vajíčko.

IMG_3139

Perleť

Dále jsme zkusily perleťový efekt. Postup je v podstatě stejný – v balení máte ampule s barvami a jednu s efektem, v rukavicích obarvíte vajíčko v barvě a přidáte perleť.

Tady se musíme přiznat, že tím, že jsme dělaly nejdříve mramor, kde se pracovalo pouze s barvami bez efektu, jsme si nejdříve nevšimly, že ta efektová složka je zvlášť. Myslely jsme, že už je obsažená v barvách, tak jsme nabarvily vajíčko a čekaly, kdy bude vidět ta perleť a kupodivu nic :-D Pak mi došlo, že tam je ta jedna světlá ampule. Vajíčka byla ještě teplá a barva nezaschla, takže jsme perleť dodatečně přidaly. Nevím, jestli na to měl náš nestandardní postup vliv, ale perleťový efekt nebyl vůbec výrazný.

IMG_3136

Stříbrný třpyt

Se třpytem se pracuje stejně jako s perletí – opět nezapomeňte (jako my), že k barvě musíte přidat ten třpytivý efekt zvlášť :-D

Ten však byl, narozdíl od perleti, docela dobře vidět.

IMG_3134

Co se nám na efektových sadách líbilo

  • Myslím, že je ocení hlavně děti, které se mohou s barvami v rukou pěkně vyřádit.
  • Zajímavé by určitě také bylo zkusit aplikovat efekty štětečkem jen na některé místa na obarvené vajíčko.
  • V sadě je více barev v menším množství (zatímco samostatné barvy jsou určené i na 15 vajec).
  • Přestože je v návodu napsáno, že vejce mají být horká, zkusily jsme použít i na studená vyfouknutá vajíčka a fungovalo to celkem dobře.

Co by se dalo vylepšit

  • V každém balení je několik barev, ale jen jedny rukavice. V návodu se píše, že je stačí otřít ubrouskem, což si stejně myslím, že pokud byste dělali žlutá vajíčka po modrém, asi by to nepomohlo.
  • Uzavíratelnost ampulí – když otevřete barvu nebo ampuli s efektem, už ji nezavřete, musíte využít všechnu barvu, nebo zbytek vyhodit.

Kategorie

DIY česky 2024 © - Návody, nápady, recenze, videa… vše o DIY a kreativním tvoření. A česky! | using
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 3.0 Česká republika License.