Podzimní dekorace z kaštanů, kukuřice, šišek…

Jestli přemýšlíte, z čeho všeho se dá tvořit na podzim, nechte se inspirovat přírodními dekoracemi v tomto článku! Podíváme se, jak se dají využít kaštany, usušená kukuřice, šišky, šípky nebo žaludy.

Kaštany

Zvířátka z kaštanů zná asi každý, ale to přenecháme spíše malým tvořilům. Kaštany můžete využít i jako vkusnou přírodní dekoraci. V kombinaci se sklem a svíčkami vypadá opravdu hezky.

IMG_5683

Skleněná polokoule (Nanu-Nana), Svíčka (Nanu-Nana), kaštany

Pokud chcete něco decentnějšího, vyberte klidně menší skleněnou misku, do které dáte čajovou svíčku.

IMG_5695

Skleněná čtvercová miska (Nanu-Nana), malá svíčka ve čtvercovém svícnu (IKEA), kaštany

Míši návod na věnec z kaštanů najdete v samostatném článku.

Věnec z kaštanů

Další nápady na tvoření z kaštanů jsme ukázaly i v pořadu Wifina na České televizi.

Kukuřice

Usušená kukuřice umí udělat hodně parády. Můžete vzít pár klasů a svázat je lýkem nebo nějakým přírodním provázkem a jenom zavěsit nad dveře, nebo je naaranžovat na stůl či parapet ve skleněné váze. Původně jsem sháněla úzkou hranatou vázu, do které bych umístila tři kukuřice vedle sebe, ale ani ve skleněném válci s jutovou stuhou nevypadají zle, co říkáte?

Skleněný válec (Nanu-Nana), jutová stuha a mašle (Stoklasa), tavná pistole, sušená kukuřice

Šípky

Pro minimalisty rychlá a jednoduchá dekorace. Stačí ustřihnout pár větviček a dát je do vázy. Případně můžete větvičky svázat nějakou stuhou. Jenom pozor na trny!

IMG_5996

Šišky

Jestli ve svém okolí nemáte zrovna šípky nebo kaštany, vyrazte na obhlídku jehličnanů. Nějaký určitě najdete. Malé šišky se budou hodit na dušičkový nebo adventní věnec a ty velké rozevřené můžete použít buď přírodní, jak si je domů přinesete, nebo je zkuste nabarvit (nastříkat barvou ve spreji, posypat třpytkami a podobně).

Žaludy

S žaludy to chce trochu více trpělivosti, zvlášť pokud se rozhodnete je barvit. Můžete obarvit třeba jen čepičky, nebo naopak jen samotný plod. Většinou se používají barvy ve spreji.

Spoustu další inspirace najdete i na našem Pinterestu!

Kategorie

DIY česky 2024 © - Návody, nápady, recenze, videa… vše o DIY a kreativním tvoření. A česky! | using
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 3.0 Česká republika License.