Podzimní stromek

Podzim je tu v plné síle. Z procházky jsme si donesli prázdné šnečí ulity, oříšky, šišky, větve … S přidáním dalších dekorací, co jsme měli doma, vznikl podzimní stromek na poličku.

Co budeme potřebovat:

  • prázdný květináč
  • aranžovací hmotu do květináče (lze nahradit zasypáním čočkou nebo rýží)
  • polystyrenové koule
  • větvičky, jutový provázek
  • různé přírodní dekorace – bukvice, šišky, oříšky, šnečí ulity, suché plody, tobolky
  • umělé dekorace na oživení barvy, např. umělé šípky, barevné kuličky, umělé podzimní barevné listy apod.
  • tavnou pistoli, nůžky, nožík

Nejprve si připravíme květináč.

Když máme aranžovací hmotu, uřízneme kostku ve velikosti květináče a napěchujeme do květináče, aby pevně držela. Když nám vyjde kostka hmoty menší, menšími kousky hmoty ji v květináči upěchujeme. Potom doprostřed hmoty zapíchneme dvě až tři větve zhruba ve dvojnásobné délce než je výška květináče.

Pokud nemáme aranžovací hmotu, připravíme si balíček čočky, hrachu nebo rýže. Větvičky postavíme do květináče doprostřed a zasypeme, aby větve pevně držely.

Větvičky ve spodní části svážeme přírodním provázkem. Stromek pak bude stabilnější. Na konce dvou kratších větviček napíchneme polystyrenové koule. Stále je třeba hlídat, aby stromek byl vyvážený a po nalepení dekorací se nekácel. Je třeba větve pootočit tak, aby napíchnuté koule nebyly příliš u sebe a nepřevažovaly stromek na jednu stranu.

Připravíme si dekorace a začneme je lepit na polystyrenové koule. Nejdříve větší kousky, mezery potom vyplníme těmi menšími. Dekorace a plody je třeba rozmisťovat rovnoměrně tak, aby dekorace pořád byla váhově vyvážená.

Stromek prohlédneme ze všech stran. Místa, kde bude příliš prosvítat bílý polystyren koule, zaplníme menšími kousky, třeba drobnými umělými kvítky.

Plody zakryjeme aranžovací hmotu v květináči. Pár větších kousků a šnečích ulit můžeme přilepit na okraj květináče a na větve.

Kategorie

DIY česky 2024 © - Návody, nápady, recenze, videa… vše o DIY a kreativním tvoření. A česky! | using
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 3.0 Česká republika License.