Přání malované kávou

Pro vytvoření krásného přáníčka nebo i obrázku v přírodních tónech hnědé nepotřebujeme žádné drahé barvy. Popusťte uzdu fantazii, vezměte k tvoření děti a pojďte zkusit malování kávou.

Co budeme potřebovat:

  • instantní kávu
  • bílou čtvrtku
  • tužku, štětec, nůžky, pravítko
  • malé nádobky na rozmíchání „barvy“ – použila jsem čajové lžičky, skvěle by posloužila plastová paleta na barvy ze školních potřeb
  • vodu

Nejprve si připravíme čtvrtku. Pravítkem naměříme polovinu, abychom získali místo, kde bude hřbet přáníčka. Na obou stranách označíme tužkou, přiložíme pravítko a jednou špičkou nůžek uděláme rýhu. Čtvrtka se tak bude lépe překládat na půl, vytvoří se rovný ostrý hřbet.

Když máme přání takto připravené, tužkou si slabě na přední stranu předkreslíme motiv, který budeme chtít namalovat. My jsme zvolili mandalu.

Teď je čas připravit si barvy. Na talířek jsem si položila tolik čajových lžiček, kolik jsem chtěla mít odstínů hnědé barvy. Do každé lžičky nalejeme trochu vody. Potom do vody přidáváme instantní kávu. Čím víc dáme kávy, tím bude barva tmavší. Konzistence může být od vodové až po kaši. Odstíny si vyzkoušíme na zvláštní papír. Pokud chceme barvu zesvětlit, přidáme po kapkách vodu, pro ztmavení odstínu přidáme kávu.

Předkreslený obrázek vybarvíme pomocí štětce kávovými barvami a necháme uschnout. S kávovými barvami se maluje opravdu dobře a skoro nic nestojí.

My jsme se rozhodli ještě přání sladit s ručně vyráběnou krabičkou na osobní čaj, použili jsme stejný motiv jako na přání, ale vybarvili jsme ho pastelkami. O tom zase někdy příště.

Kategorie

DIY česky 2024 © - Návody, nápady, recenze, videa… vše o DIY a kreativním tvoření. A česky! | using
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 3.0 Česká republika License.