Prázdninové fotoalbum – tvoříme s dětmi

Se synem rádi děláme fotoalba, pak si je prohlížíme a vzpomínáme na výlety a společné aktivity. Letos dostal na prázdniny družinového maskota. To chtělo na konci prázdnin vytvořit speciální fotoalbum. Na jeho výrobě se syn chtěl samozřejmě podílet a ve škole se s ním hned pochlubit.

Trávíte také se svými ratolestmi rádi čas nad vzpomínkami ze společných výletů? Pojďte si prázdninové fotoalbum vyrobit s námi.

Co budeme potřebovat:

  • tvrdý silnější karton (měla jsem krabice od počítačů)
  • pravítko, obyčejnou tužku
  • zalamovací nůž
  • fotografie vytištěné na papíře
  • tuhé tyčinkové lepidlo
  • obrázky a samolepky na dozdobení alba, fixy na popisy
  • stuhu na svázání alba

Nejprve si připravíme kartonové desky, které budou sloužit jako stránky fotoalba. Všechny mají stejnou velikost. Množství desek spočítáme podle počtu fotografií, přidáme dvě desky na titulní a závěrečný list. My jsme zvolili dvě fotokoláže na stránku a že budeme lepit z obou stran, tedy čtyři fotky na jednu desku. Fotek jsme měli dvacet. Potřebovali jsme pět desek na lepení fotografií a dvě k tomu na obal alba.

Na strany krabic od počítače se nám pěkně vešly dvě fotky vedle sebe, takže jsme strany jen rozřezali zalamovacím nožem a nemuseli jsme rozměr víc upravovat.

Než začneme lepit fotografie, je třeba vyřešit vazbu fotoalba. Zvolila jsem jednoduchou možnost svázání stužkou. Na straně, kde má být hřbet, jsem vyměřila tužkou dva otvory na stuhu. Aby stránky po svázání dobře držely u sebe, je třeba zvolit širší stuhu. Jako ideální volba se mi osvědčila stuha široká cca 1-1,5 cm. Otvory jsem vyměřila 2 cm dlouhé a široké 0,5 cm. Užší otvory nedoporučuji, špatně by se vyřezávaly.

Do titulní a koncové stránky vyřízneme ještě jeden otvor na protilehlé straně. Tyto otvory budou sloužit k uzavření alba.

Když máme všechny otvory vyřezané, můžeme se pustit do nalepení fotografií. Fotokoláže jsem vytiskla na obyčejné tiskárně na kancelářský papír a se synem jsme je nalepili tuhým tyčinkovým lepidlem.

Když jsou všechny fotky nalepené, je čas album dozdobit. Na tuhle činnost se syn těšil nejvíc. Rozložili jsme obrázky a samolepky a zdobili.

Používáme jednak obrázky vystřižené z časopisů a také jsme si koupili sady na scrapbooking. Tu cestovatelskou jsem objevila ve výprodeji v dm drogerii.

Připravíme si stuhu a v připravených otvorech album svážeme.

Kategorie

DIY česky 2024 © - Návody, nápady, recenze, videa… vše o DIY a kreativním tvoření. A česky! | using
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 3.0 Česká republika License.