Proměna pokoje

Nová série článků o proměně pokoje. Postupně si ukážeme, jak vymalovat, jaké si pořídit dekorace a další užitečné triky pro krásnější domov.

pokoj
K dokonalosti má daleko. Nejednotné dekorace jsou vidět na první pohled. Vše se mění postupně.

V tomto seriálu se budu zabývat tím, jak si vytvořit nové dekorace do pokoje a jak si pokoj vlastně změnit na jiný styl aniž byste museli utrácet velké peníze. Proměna bude probíhat postupně a s ní i vydávání článků na blogu.

V tomto díle si povíme něco o tom, jak si stanovit a udržet styl pokoje (s čímž má mnoho lidí problém) a jaké jsou nejčastější chyby.

Styl pokoje

První, co musíme udělat, je uvědomit si, v jakém stylu vlastně chceme pokoj mít a jaké jsou naše možnosti. A hlavně si už na začátku stanovit, kolik peněz do toho mohu a chci investovat.

Řekněte „ne“ nevhodný dekoracím.

Když si nemůžeme dovolit kompletní výměnu nábytku, pak musíme výběr stylu přizpůsobit. Vybereme jeden styl (s tím může pomoct i Pinterest – vytvořte si svoji nástěnku jen a pouze k tomuto účelu) a toho se budeme držet. Někdy dostaneme do nového bytu darem nevhodné dekorace, které chceme vystavit, abychom kamarádku potěšily. Jenže i tato jediná nevhodná dekorace dokáže narušit celkový ráz pokoje.

Několik tipů, jak vybírat dekorace

  1. Dekorací není třeba mít mnoho! Stačí jen, aby byly něčím kontrastní. Ať už barvou, tvarem, materiálem… Mohou to být hodiny, (živé) květiny, studentský stůl, knihovna, kobereček, fotka v rámečku, domácí mazlíček a jeho pelíšek…
  2. Nezapomeňte že, pokoj ladíte maximálně do 3 barev. Ano, v pokoji by se neměl vyskytovat velký mix barev. Zkrátka máte bílý strop, růžové zdi a dřevěný nábytek. Do pokoje přidáte zelené květiny. Tím pádem květináče musí být buď v jiném odstínu růžové, bílé  nebo v barvě dřeva (například vodní hyacint). Ale nepřidávejte už další barvy!
  3. Taky se ptáte, jak je možné, že ve všech časopisech a katalozích mají tak úžasné pokoje? Trik je v tom je mít pokoj uspořádaný. Samozřejmě, krom běžného nepořádku, je důležité utírat prach, voskovat nábytek (ani to není drahá záležitost) a mít na každou věc své místo. U studenta tvoří dekorace i  jeho stůl. Kelímky na tužky by měly být sladěné (například omyté a ozdobené plechovky). Knihy a učebnice jsou také takovou dekorací. Vymezte jim místo na polici.
  4. Snažte se vytvořit v pokoji prostor a světlo. Tím, že vymalujete nějakou pěknou barvou a nábytek poskládáte, tak aby v pokoji byl příjemný prostor, získá váš pokoj další plus. Budete se v něm cítit příjemně.
  5. Postel nebo gauč jsou nedílnou součástí pokoje. Když jej nemůžeme vyměnit za nový, postačí třeba pěkný přehoz. Židli si snadno můžete přečalounit novým kusem látky nebo ji natřít a bude vypadat jako nová.
  6. Starý nábytek se dá opravit nebo nalakovat. Madla se dají vyměnit za nová.
IMG_3286
Na jednotnosti záleží. IKEA květináče 19 Kč
dekorace
Dekorace z knih a košíku s akrylovými barvami.
pokoj
Téměř bílo bílá kombinace v kontrastu se dřevem a černou vypadá dobře.

Kategorie

DIY česky 2024 © - Návody, nápady, recenze, videa… vše o DIY a kreativním tvoření. A česky! | using
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 3.0 Česká republika License.