Roztomilá valentýnka s čokoládou

Najít vkusné přání na svatého Valentýna bývá často náročná disciplína. A přihodit k němu jen tak čokoládu je zase trochu nuda. Máme pro vás jednoduchý návod na valentýnku s roztomilými zvířátky, která zároveň elegantně zabalí malou pralinku i celou tabulku čokolády.

Přiznám se, že svátek zamilovaných jsem nikdy neslavila a nejsem velkým fanouškem valentýnského šílenství a všudypřítomných srdíček. Na tomto návodu se mi ale líbí, že ho lze použít i pro další příležitosti, třeba svátek nebo narozeniny.

Budeme potřebovat

  • barevné papíry (lepší jsou tvrdší kartonové, ale půjde to i z obyčejných)
  • nůžky
  • tužku
  • lepidlo na papír v tubě
  • fix
  • bonbon nebo tabulku čokolády (nebo asi cokoli jiného, co chcete darovat)

Jak na to

Ukážeme se dva typy valentýnek – malé na jeden bonbon a velké na celou tabulku čokolády. Princip obou je stejný, ale u většího zvířátka budeme potřebovat řešit více poměry.

Malá zvířátka na jeden bonbon (kočička a liška)

Začneme malými zvířátky na jeden kus sladkosti, ta jsou o něco jednodušší, protože není potřeba naměřovat velikost bonbonu a pracovat ve větším měřítku.

Nejdříve si předkreslíme základní tvar (výška 10 cm, šířka bez paciček 5 cm, pacičky 5 cm), který můžeme víceméně použít na všechny druhy zvířátek jen s malou obměnou tvaru oušek. Důležité je, aby ruce směřovaly dolů. Celý tvar vystřihneme.

Z jiné barvy si vystřihneme vnitřek oušek, tváře, bříško, spodní packy a případně ocásek. Doplnit můžeme i srdíčko. Vše přilepíme lepidlem k základnímu tvaru těla. Dokreslíme fixem obličej – oči, čumáček, případně fousky.

Horní packy ohneme podél těla zvířátka a přidáme bonbon (pokud chceme mít jistotu, že nevypadne, přilepíme ho ke zvířátku oboustrannou lepicí páskou). Packy přilepíme křížem přes sebe.

Na závěr můžeme přes packy přelepit srdíčko, kam můžeme připsat jméno obdarovávaného nebo krátké věnování, třeba „Z lásky“.

Velká zvířátka na tabulku čokolády (medvídek)

Pokud nechcete troškařit s jedním bonbonem, můžete si vyrobit i větší zvířátko na celou tabulku čokolády. Postup je v podstatě stejný jako u malých zvířátek, jen je potřeba pracovat ve větším měřítku a dobře si naměřit velikost čokolády. Na velkého medvěda jsem zrecyklovala hnědou papírovou tašku ze supermarketu, ale určitě lze použít i barevný papír, pokud je dostatečně velký.

Nejdříve si přiložíme tabulku čokolády tak, aby dole i nahoře ještě zbýval prostor pro packy a obličej. Uděláme si v každém rohu čokolády značky. Nakreslíme základní tvar těla, pro méďu s kulatými oušky.

Opět si vytvoříme z jiné barvy (v tomto případě světle žlutá) vnitřek oušek, tváře, bříško a ještě packy z hnědé barvy (papírové tašky). Zase můžeme přidat srdíčko. Vše nalepíme na tělo a dokreslíme obličej.

Nakonec ohneme packy podél těla, vložíme (případně přilepíme) čokoládu, slepíme packy a přidáme srdíčko.

Kategorie

DIY česky 2024 © - Návody, nápady, recenze, videa… vše o DIY a kreativním tvoření. A česky! | using
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 3.0 Česká republika License.