Sáček na prádelní kolíčky

V čem skladujete kolíčky na prádlo? V obyčejném igelitovém pytlíku, který se vám neustále protrhává? Nebo je necháváte přichycené na sušáku, kde vám překáží? Ušijte si podle našeho návodu jednoduchý sáček, který můžete jednoduše zavěsit.

Budeme potřebovat

  • Látka  – přibližně 40 × 40 cm, ale záleží hlavně na velikosti ramínka (nebo můžete sešít zbytky látky k sobě) – cena hodně závisí na látce, ale počítejme 65 Kč
  • Ramínko – nejlépe dřevěné – 0 Kč pokud máte doma, jinak se dá sehnat kolem 20 Kč
  • Šicí potřeby

Celková cena: do 100 Kč

IMG_9360

Postup

Nakreslíme si na rub látky tvar sáčku (v horní části je lepší pro ramínko udělat zakulacení). Látku přehneme a současně vystřihneme i druhou stranu.

IMG_9361

Na jednu stranu si nakreslíme a vystřihneme půlkruh (obkreslete nejlépe nějakou mísu). Tím nám vznikne otvor. Látku si nahrubo našpendlete a vyzkoušejte, zda je otvor opravdu dostatečný.

IMG_9362

Začistíme samostatně okraj půlkruhu a horní stranu. Poté i ostatní okraje, které rovnou sešijeme k sobě (nejlépe na overlocku, případně sešijte k sobě rovným stehem a poté oentlujte – použijte cik-cak steh).

Přehneme začištěnou zadní stranu a prošijeme rovným stehem. To samé uděláme s půlkruhem. Pokud nechcete mít okraje vůbec viditelné, můžete použít lem, ale přijde mi to na sáček na kolíčky na prádlo zbytečně složité.

Nyní už můžeme otočit na líc a navléknout ramínko.

IMG_9369

Zjednodušená varianta

Stejně funkční sáček můžete udělat i ze starého trička. Stačí, když ho trochu zkrátíte a zašijete spodní stranu a rukávy. Problém je, že trička bývají pružná, takže se vám dříve či později sáček vytahá.

Save

Save

Kategorie

DIY česky 2024 © - Návody, nápady, recenze, videa… vše o DIY a kreativním tvoření. A česky! | using
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 3.0 Česká republika License.