Sešity do školy (2)

Školní rok některým začal a některým ještě ne. Někdo z vás možná zjistil, že některé předměty jsou v celku zábavné a jiné velká otrava. Co s tím? Mám pro vás několik rad, jak za pomoci DIY a vaší fantazie udělat z těchto otravných předmětů něco aspoň trochu zábavného. Něco, co si rádi vezmete do ruky a budete si v tom listovat nebo ve škole budete vypadat jako  génius.

Trocha psychologie

Když vaše hlava odmítá přijmout matematiku, chemii, biologii, angličtinu či jiný předmět jako zábavný, můžete vaši hlavu obelstít. Je prokázáno, že pokud vás něco baví nebo je něco pěkného, motivuje vás to se více snažit. Například, pokud si koupíte moderní a pěknou krabičku na obědy (svačinový box), budete ho určitě nosit do školy. Navíc, pokud investujete čas do vytvoření pěkného obalu, pravděpodobně sešit nenecháte doma a budete se snažit si dělat i pěkné poznámky. A to nepochybně přispěje k vašemu zájmu o předmět.

Design a praxe

Největší problém mívám s tím, co na sešit namalovat. Inspiraci čerpám z Pinterestu, především z oblasti typografie. Občas se tam vyskytují poměrně vtipné nápisy jako je například „My secret plan to conquer the world“ (Můj tajný plán na dobytí světa). Skvěle by se tento nápis hodil na deník. Jenže já se ho rozhodla použít na matematiku. Tušila jsem, že to bude vypadat vtipně. Ovšem, výsledek mě velice překvapil! Osoba, které jsem vyráběla sešit na matematiku, ji přímo nenávidí a normálně by si z hodiny napsala tak 3 čárky. Sešit opravdu působí jako majetek génia, který řeší něco tajného až kriminálního.

Původní obrázek a má inspirace

Původní obrázek a má inspirace

IMG_8344

Návod

Jedna věc jsou nápisy. A věřím, že mnohé z vás vyděsí kreslit mapu světa. Ke grafice sešitů není nutné mít talent na kreslení. Stačí znát pár triků a efekt obrázku může být jako od Picassa! Kam na tyto nápady chodit? Přece na Pinterest nebo rovnou k Maryna D’Ambroso do její složky Zenspiration!  Ta vás naučí jednoduché a efektivní postupy. Pěkná jsou i videa v angličtině od Sea Lemon na Youtube. A samozřejmě se můžete podívat do našeho posledního čísla e-magazínu Designed by You (viz níže).

Kategorie

DIY česky 2024 © - Návody, nápady, recenze, videa… vše o DIY a kreativním tvoření. A česky! | using
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 3.0 Česká republika License.