Šijeme výbavičku pro miminko: Slintáček

Každé miminko slintá nebo blinká, tak to prostě je. Aby maminka neustále nemusela převlékat miminko do nového, mnoho zachrání právě slintáček. Miminko pak sice vypadá jako skautík nebo kovboj, ale věřte mi, maminky tady tu funkcionalitu ocení.

Z čeho takový slintáček vyrobit? Vhodná je tričkovina (úplet) s vyšší gramáží nebo mušelín. Zapínání se řeší buď baby druky nebo suchým zipem. Doporučuji zvolit spíše baby druky, protože slintáčky perete neustále a suchý zip byste museli obšívat.

látka na slintáček

Kolik takových slintáčků vyrobit? Dítě spotřebuje minimálně 2-3 slintáčky za den. Z 30 cm látky o šířce 140 cm vyrobíte až 4 slintáčky.

Nejprve potřebujeme střih. Buď použijeme již existující slintáček (obkreslíme nějaký slintáček a přidáme k němu cca 1 cm na založení), nebo zakoupíme samostatný střih. Ten lze zakoupit i online jako elektronický střih, který si vytiskneme doma na tiskárně.

Potřebujeme

  • látka (mušelín nebo úplet) 30 – 40 cm
  • střih
  • baby druky
  • šicí stroj, jehla a nit
  • kladívko
  • ostré nůžky nebo řezací kolečko

Návod na slintáček

Nejprve je nutné si látku vysrážet. Vypereme ji, případně dáme do sušičky. Držte se pravidla: K látce se chovám tak, jak se budu chovat k výslednému produktu.

Z látky cca 30 cm ušijeme 3 až 4 slintáčky. Záleží na tom, jaký máme střih a jak ho naskládáme na látku.

Položíme na sebe látku lícem (pěkným vzorem) k sobě. Slintáčky budou totiž z dvojité látky. Našpendlíme si střih na látku a textilní křídou si obkreslíme a vystřihneme nůžkami nebo vyřízneme kolečkem.

Sešijeme slintáček lícem k sobě. Necháme si 3 až 5 cm širokou mezeru na otočení. Hrany obšijte entlem (cik-cak). V případě, že šijete na overlocku, nic obšívat nemusíte.

Slintáček obrátíme, urovnáme a sešijeme ručně mezeru. Nakonec naklepeme baby druky. Já použila druky o velikosti 9,5 mm.

TIP: Myslete dopředu a vytvořte si „rostoucí“ slintáček: Zapínání jsem udělala na dvě velikosti, abych slintáčky mohla použít i v pozdějším věku. Stačí přidat jeden druk s výčnělkem na konec slintáčku.

This image has an empty alt attribute; its file name is DSC_1018-1024x683.png

TIP: Dárek pro maminky. Ušijte budoucí mamince set látkové pleny a slintáčků. K takovému setu budete potřebovat 80 cm mušelínu na jednu plenu a asi 4 až 6 slintáčků. Z jedné poloviny látky ušijete plenu a z druhé poloviny můžete ušít slintáčky a žínky. Pěkné je kombinovat dva druhy mušelínu. Pak už stačí jen hezky zabalit.


Připravila jsem pro vás také návod, jak ušít péřovou zavinovačku. Další články najdete v kategorii Výbavička pro miminko.

Pomohl vám tento článek? Další takové články můžete podpořit nákupem u našeho affiliate partnera BabyMall.cz, e-shopu s potřebami pro děti.

Kategorie

DIY česky 2024 © - Návody, nápady, recenze, videa… vše o DIY a kreativním tvoření. A česky! | using
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 3.0 Česká republika License.