Smršťovací košilky

Jedni je milují pro jejich jednoduchost, druzí nenávidí. V našem velikonočním seriálu vám chceme představit co nejvíce technik, tak nemůžeme vynechat ani tuto.

Osobně si myslím, že pro koledníka není větší výzva, než dostat vajíčko ze smršťovací košilky. Schválně si zkuste stopnout, za jak dlouho se vám podaří vajíčko vyprostit z téhle svěrací kazajky.

Osobně uznávám jen jeden případ, kdy košilky použít, a to když vám při vaření hodně popraská skořápka. Smršťovací košilka ho alespoň udrží pohromadě. Lepší však je předejít popraskání skořápky tím, že vajíčka před vařením vyndáte z lednice a necháte je ohřát na pokojovou teplotu. 

Naprosto chápu, proč někteří sáhnou po této technice – je rychlá a jednoduchá a košilka hezky zaplní celé vajíčko, které pak na první pohled vypadá bohatě „zdobené“.

Potřebujeme jen uvařené vejce, smršťovací košilku, kastrol nebo větší misku s horkou vodou a lžíci.

Návrh bez názvu (1)

Košilku totiž jen natáhnete na uvařené vejce a na lžíci ho ponoříte do horké vody (většinou 80 – 95°C). Plastová košilka se teplem zatáhne a pevně přilne kolem vajíčka.

Návrh bez názvu (2)

Přestože se výrobci snaží nabízet různé obrázky i imitace drátkování nebo krajky, fanoušek smršťovacích košilek asi nikdy nebudu. Myslím, že obyčejné barvení vám nezabere o moc více času a výsledek bude mnohem hezčí! A také ekologičtější.

FullSizeRender 88

Jak to máte vy? Používáte smršťovací košilky, nebo raději jiné techniky? Dejte nám vědět na Facebooku.

Kategorie

DIY česky 2024 © - Návody, nápady, recenze, videa… vše o DIY a kreativním tvoření. A česky! | using
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 3.0 Česká republika License.