Sněhová vločka z korálků

Korálkové hvězdičky vypadají krásně na vánočním stromku, ale skvěle se hodí i pro zimní povánoční dekorování. A i když to tak možná nevypadá, jejich výroba není vůbec složitá!

Z obchodu české-korálky.cz nám před Vánoci dorazil balíček se spoustou korálků a dalších komponentů na vyzkoušení. Už na první pohled mě zaujala krásná krabička, ve které bylo vše zabalané. Ale protože ani letos jsme se bílých Vánoc nedočkali, inspirace na zimní tvoření přišla až s únorovými vločkami.

Budeme potřebovat

 • Drátek stříbrný 0,3mm, délka 50 cm
 • Menší kulaté korálky – já použila rokajl 12/0
 • Kleštičky štípací

IMG_6749 3

Zkoušela jsem nejdříve matné bílé korálky, které jsou krásné svou jednoduchostí, ale nakonec musím uznat, že stříbrné průsvitné vypadají mnohem lépe. Postup jsem ale nafotila s bílými, aby bylo všechno hezky vidět.

Jak na to

  1. Vezměte konce drátku, přiložte je k sobě, abyste viděli, kde je přibližně polovina a tam udělejte očko. Jednoduše jedním drátkem párkrát obmotejte druhý.
   FullSizeRender 16
  2. Opět přiložte konce k sobě a na oba drátky zároveň navlékněte 4 korálky (4K).
   FullSizeRender 18
  3. Pak drátky oddělte od sebe a na každý zvlášť navlékněte 3K a drátek provlékněte prvními dvěma korálky, které jste právě navlékli, poslední navlečený neprovlékejte (okolo něj se vytvoří očko).
   FullSizeRender 8
  4. Opět dejte drátky k sobě a navlékněte na oba 5K. Právě jste vytvořili první rameno vločky.
   FullSizeRender 9
  5. Drátky zase oddělte, vezměte jeden a navlékněte na něj 8K, přeskočte poslední navléknutý korálek a dalšími dvěmi provlékněte drátek nazpět.
   FullSizeRender 13
   Pak na ten samý drátek navlékněte další 4K a opět přeskočte poslední a provlékněte zpět zbylými třemi korálky.
   FullSizeRender 7
   Navlékněte (stále na ten samý drátek) 3K a zase poslední přeskočte a provlékněte zpět dvěmi.
   FullSizeRender 6
   Nyní byste měli mít vytvořenou troj-větvičku (dvě do strany se 3K a jednu prostřední se 4K). Teď už jen provlékněte nazpět drátek zbývajícími 5K a uzavřete větvičku. A máte dvě celá ramena vločky hotová.
   FullSizeRender 19
  6. Stejným způsobem (opakujte celý krok 5) vytvořte na stejném drátku ještě jednu a na druhém drátku dvě takové větvičky.
   FullSizeRender 15
  7. Nyní byste měli mít hotových 5 větviček vločky. Dejte oba drátky zase k sobě a navlékněte 5K.
   FullSizeRender 11
   Drátky oddělte a na každý drátek zvlášť navlékněte 3K. Na každém zase přeskočte poslední korálek a provlékněte zpět zbylými dvěma.
   FullSizeRender 5
  8. Pak opět dejte drátky k sobě a navlékněte 3K. Vyberte si jeden drátek a na něj navlékněte ještě jeden korálek a drátkem obtočte poslední korálek. Konce obou drátků nakonec zakruťte do sebe, abyste vločku ukončili.
   FullSizeRender 17
   Narovnejte větvičky a máte hotovo!

FullSizeRender 12

Kategorie

DIY česky 2024 © - Návody, nápady, recenze, videa… vše o DIY a kreativním tvoření. A česky! | using
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 3.0 Česká republika License.