Štuclíky pro holky i kluky

Během prázdninového koukání na televizi jsme se synem v nějakém pořadu zahlédli děti, které strkaly ruce proti zimě do štuclíku. Malý nedal jinak, než že ho taky potřebuje na naše nedělní zimní procházky.

Vždyť štuclík není jen pro holky. No proč ne? Zrecyklovali jsme na něj chlupatý povlak na polštář a bavlněné triko s rozdrbaným lemem.

Ušitý je za chvilku, pojďte se pustit do výroby originálního zimního doplňku s námi. Bude ladit s dětskou bundou i kabáty maminek.

Co tedy budeme potřebovat:

  • obdélník chlupaté látky (vzali jsme nepotřebný povlak na polštář)
  • bavlněnou nebo fleecovou podšívku (na první štuclík jsme použili staré tričko s rozdrbaným lemem, na druhý fleecovou deku z Ikea za pár kaček)
  • kousek nápletu na rukávy (běžně koupíte v galanterii)
  • nůžky, nitě, špendlíky, šicí stroj

IMG_20180117_155353

Správný rozměr jsme odměřili. Pro správnou délku jsem změřila obvod rukávu na bundě. Délku jsme určili tak, že si syn stoupl v bundě, dal ruce k sobě, jako by je chtěl strčit do štuclíku a změřili jsme délku. K těmto rozměrům přidáme alespoň centimetr na švy a střihneme obdélník z chlupaté látky a dva obdélníky z bavlny. Z bavlny střiháme dva, aby byl štuclík dost teplý a bavlny pěkně nasaje vodu, když si děti umáchají ruce ve sněhu.

IMG_20180117_160624

Obdélníky sešpendlíme a sešijeme, celé potom obšijeme ještě entlovacím stehem, aby se chlupatka nepárala. Jako další krok si ustřihneme proužky z obou materiálů na popruh pro pověšení na krk a také sešijeme a olemujeme entlovacím stehem. Jako první k obdélníku budoucího štuclíku přišijeme popruh.

IMG_20180117_162303

Jako další krok přišijeme ke kratší straně náplety a nakonec sešijeme štuclík do tunýlku.

IMG_20180117_191010

Obrátíme do lícu a je hotovo. Se synem jsme si ušili stejné štuclíky a teď s nimi děláme parádu na nedělních procházkách. ;-)

IMG_20180117_191926

 

Kategorie

DIY česky 2024 © - Návody, nápady, recenze, videa… vše o DIY a kreativním tvoření. A česky! | using
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 3.0 Česká republika License.