Tvoření pro děti i dospělé: Obrázky z koření a dalších pokladů kuchyně

Pokud jste se i vy pustili do úklidu a našli pár zapomenutých dóz v kuchyni, jejichž obsah už nikdo jíst nebude, nezbavujte se jich! Většinu z nich můžete ještě využít ke kreativnímu tvoření nejen s dětmi.

Ať už jste v dózách našli voňavé koření, rýži, kávová zrnka, těstoviny nebo mák, nic z toho nepřijde na zmar.

Budeme potřebovat

  • sypké potraviny jako koření, mák, těstoviny, kávová zrna, sušené bylinky…
  • podkladový materiál, na který se bude lepit (např: čtvrtky, kartony, kusy
    dřevěných desek, omalovánky s mandalou, filc…)
  • nůžky
  • lepidlo Herkules nebo jiné na dřevo
  • případně ozdoby dle vlastní fantazie: stužky, rámečky, kamínky…

Postup

Připravíme si podklad (s dcerou jsme vytřídily nevymalované omalovánky a vybraly několik z nich s mandalami), může to být čtvrtka, starý karton, zadní list od loňského kalendáře… Podklad potřeme lepidlem a rozprostřeme na něj sypké potraviny.

Zdobicí suroviny pak už sypeme lžičkou, díky které se trefíme tam, kam potřebujeme. Zbytky, které se nepřilepí sesypeme zpět do skleničky (pokud je samozřejmě už nechceme použít na vaření).

Také si můžeme sestavit rámeček, do kterého obrázek vytvoříme (v tomto případě jsme využily zbytky z podlahy v domečku pro panenky).

Stejným způsobem jako u mandal vytvoříme i obrázky v rámčeku. Třeba sněhuláka ze strouhaného kokosu, kterého dozdobíme kuličkami pepře, hřebíčkem a sušenou bylinkou.

Nakonec jsme se dostaly i k, říkejme tomu „volná tvorba”, kdy jsme vzaly všechny přísady ze seznamu a nasypaly je na lepidlo rozetřené na papíře. Prostě jsme tam nasypaly, co nám přišlo pod ruku. Děti se při tom určitě vyřádí a zapojí svou fantazii. A teď už jen najít někoho, kdo uklidí ten binec.

Kategorie

DIY česky 2024 © - Návody, nápady, recenze, videa… vše o DIY a kreativním tvoření. A česky! | using
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 3.0 Česká republika License.