Vánoční dekorace: Papírové stromečky

Jsou opravdu jednoduché! Stačí vám barevný papír, nůžky, náš návod a pár minut času a za chvíli máte celý les! Připravila jsem pro vás návod krok za krokem.

Budeme potřebovat

  • barevný (zelený) papír A4
  • nůžky

Z jednoho papíru velikosti A4 zvládnete vyrobit 1 velký stromek a 2 malé. Velikost papíru samozřejmě můžete přizpůsobit.

Jak na to

Pokud dáváte předost video návodům, najdete ho na konci stránky.

Z obdélníkového papíru A4 si připravíme čtverec tak, že vezmeme roh kratší strany a přiložíme na delší stranu, aby nám vzniknul trojúhelník. Přečnívající kus papíru odstřihneme. Z něj si pak můžeme vyrobit další dva malé stromky.

Papír rozložíme na čtverec a přehneme do trojúhelníku do kříže.

Opět rozložíme a tentokrát přehneme napůl. Nejdříve na jedné straně a pak i na druhé.

Papír si otočíme tak, aby ohyby směřovaly dolů, zatlačíme z boku na prostřední ohyby (směrem dovnitř) a vrchní a spodní trojúhelník tlačíme přitom k sobě. Vznikne nám opět tvar trojúhelníku.

Poté vezmeme jeden roh a delší stranu trojúhelníku přehneme ke středovému ohybu. To samé uděléme s protilehlým rohem, potom to celé otočíme a opakujeme i na druhé straně.

Ohnutý roh opět otevřeme a původní hranu trojúhelníku zatlačíme dovnitř. Opět provedeme se všemi čtyřmi trojúhelníky (na každé straně dva).

Odstřihneme přečnívající části na spodní straně. Nyní po obou delších stranách nastřiháme všechny vrstvy. Na velký stromek se nám vejde tak 5 nástřihů, na malý jen asi 3.

Pak v každé vrstvě ohneme vrchní roh dolů. Nakonec roztáhneme jednotlivé vrstvy, aby byl stromeček pravidelný. Hotové stromečky můžete použít jako stojící dekoraci, nebo je přilepit na provátek a vytvořit tak ozdobný řetěz.

TIP: Hotové stromečky můžete případně dotvořit ozdůbkami nebo světýlky.

Video návod

Hledáte další kreativní nápady na vánoční čas? Máme pro vás celou kategorii Vánoce.

Kategorie

DIY česky 2024 © - Návody, nápady, recenze, videa… vše o DIY a kreativním tvoření. A česky! | using
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 3.0 Česká republika License.