Velikonoční 3D vejce z papíru

Jste připraveni na Velikonoce plné barev? Sepsala a nafotila jsem pro vás jednoduchý návod na výrobu závěsných papírových 3D vajíček, která můžete pověsit na jarní větvičku, lampu v obýváku nebo připnout mezi záclony. A zvládnete ji za pár minut.

Budeme potřebovat

potřeby na výrobu velikonoční dekorace

na výrobu 1 vejce z papíru:

  • barevné kartony – mohou být jednobarevné i potištěné
  • vlna nebo provázek (cca 30 cm)
  • tužka
  • nůžky
  • lepidlo v tubě
  • volitelně korálek či jiné ozdoby

Jedno celé 3D vejce se skládá ze 4 samostatných dílků. Záleží, jak velkou budete mít šablonu vejce (moje měla cca 9,5 × 7 cm). Z mojí zkušenosti se na papír A4 vejde přibližně 8 dílků, takže na 2 celé 3D vejce.

Návod na velikonoční 3D vejce z papíru

Zrychlená ukázka výroby papírových vajíček

Obkreslíme šablonu

Abychom si zjednodušili práci, doporučuji si vytvořit šablonu ve tvaru vejce. Stačí i z obyčejného papíru, ale s kartonovou se vám bude lépe pracovat. Tu pak 4× obyčejnou tužkou obkreslíme na barevný karton, můžeme zvolit jednu barvu, ale mnohem zajímavější bude kombinace barev, nebo jednobarevných a potištěných papírů se vzorem.

Jak vidíte, využila jsem zbytky barevného kartonu z výroby velikonočních zajíčků – ty můžete znát z návodů Zapichovací zajíčci do květináče nebo Velikonoční řetěz s králíčky.

Vystřihneme jednotlivé díly

Dále nůžkami vystřihneme všechny čtyři díly vejce a přeložíme je vertikálně (na výšku) na polovinu. Pokud máme potištěný karton se vzorem, ohýbáme potištěnou stranou dovnitř. Ve výsledku pak bude viditelná zvenku.

Slepíme 3 díly k sobě

Lepidlem natřeme jednu polovinu složeného dílu (žlutý) a přilepíme k němu další díl (zelený). A pak ještě třetí (oranžový). Dávejte pozor, ať díly slepíte správnou stranou – jednak ať máte díl ve správném směru (širší část vejce dole) a pak ať přilepíte dobrou (aktuálně vnější) stranu dílu. Poslední díly (oranžový a zelený) k sobě neslepujeme.

Přidáme poutko s ozdobou

Ustřihneme si vlnu nebo provázek, který přehneme napůl. Volné konce svážeme do uzlíku, přes který neprojde korálek. Navlékneme korálek až k uzlíku. Tady si jsem si musela pomoct špejlí, případně můžeme využít háček nebo pletací jehlici, aby se nám vlna či provázek lépe provlékali. Záleží, jak velká je díra v korálku.

Přilepíme poslední díl

Celé poutko položíme mezi díly papírového vejce, lepidlem natřeme zbylé dvě plochy krajních dílů (zelenou a oranžovou) a přilepíme poslední díl (s potiskem). Poutko tak bude procházet středem vejce. Na vrchní části můžeme ještě udělat uzlík, případně doplnit dalším korálkem. Nakonec zarovnáme nůžkami nerovnosti u slepených dílů, aby nikde nic nepřesahovalo.

A pak už stačí jen pověsit na vybrané místo.

Další inspiraci na velikonoční dekorace najdete na našem Pinterestu.

Kategorie

DIY česky 2024 © - Návody, nápady, recenze, videa… vše o DIY a kreativním tvoření. A česky! | using
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 3.0 Česká republika License.