Věšák z korkových špuntů

Jak zrecyklovat korkové špunty a přeměnit je v něco praktického? Vytvořte si podle našeho návodu jednoduchý věšák na klíče či šperky.

Poměrně často s Aničkou vídáme na Pinterestu nápady, jak recyklovat různé věci, například korkové špunty. Tak jsme se rozhodly také něco takového vyrobit. Musím říct, že zásobu korkových špuntů měla Anička a ta také zkoumala, jak nejlépe rozpůlit malý válec. Řekli byste si, že to není nic složitého „To mám hned!“. Omyl! Nejen, že potřebujete ostrý nůž, ale i dobrou metodu, jak korek rozpůlit. Protože jinak se u toho hodně zapotíte. Na internetu jsou návody, podle kterých když špunt uvaříte, pak ho snadněji rozkrojíte. To jsme sice nezkoušely, ale vychytaly jsme pár tríčků, jak špunty jednoduše rozpůlit – dozvíte se níž.

IMG_2835

K čemu věšák použít? Toť otázka, taková korková tabulka může sloužit k moha účelům. Můj záměr byl použít ji na klíče. Jenže, nakonec Anička prohlásila:

Na to bych si mohla pověsit šperky.

No, a u koho myslíte, že věšák skončil? :-) Ve větším měřítku ho můžete použít i jako korkovou nástěnku, kam si můžete připíchnou upomínky, popřípadě něco zavěsit. Tomu, k čemu korkovou tabulku využít, se meze nekladou. Těšíme se na vaše nápady!

Potřebujeme

 • korkové špunty
 • rámeček na obrázek – IKEA (2 ks – 49 Kč)
 • tavnou pistoli a lepidlo
 • háčky s vrutem – OBI
 • nůž a prkénko

Postup

 1. Větší množství špuntů rozkrojíme podélně na půlky. Nejprve špunt nařízněte dokola a poté dokrojte.
 2. Z rámečku vyndejte sklo nebo plastovou fólii a nechte podložku z kartonu a rámeček. Popřípadě můžete dát kus lepenky (tvrdý papír), abyste měli podklad pod korek.
 3. Rozložení špuntů v rámečku vyzkoušejte předem. Vyskládejte do rámečku špunty, popřípadě upravte jejich velikost. Tento krok se opravdu vyplatí.
 4. Špunty postupně lepte tavnou pistolí.
 5. Zašroubujte háčky. Tento krok můžete vynechat, pokud chcete použít výrobek jako mini nástěnku.
 6. Případně můžete ještě do dřevěného rámečku přidělat háček na zavěšení.

Video

Kategorie

DIY česky 2024 © - Návody, nápady, recenze, videa… vše o DIY a kreativním tvoření. A česky! | using
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 3.0 Česká republika License.