Zástěrka z utěrky pro malé pomocníky

Léto je čas prázdnin, sklizně ovoce, zavařování. Spousta malých pomocníků ráda v kuchyni pomůže. Skvrny od třešní ale nikdo z oblečení dostávat nechce a zástěry pro dospělé jsou dětem až po kotníky. Zkuste tuhle zástěrku z utěrky!

Jako děti jsme se sestrou pomáhaly babičce s třešňovými knedlíky a mamince s kompoty a rybízovou šťávou. Na pořádné prázdninové ovocné vaření a zavařování je třeba mít pro děti i správnou zástěru, aby je pomáhání víc bavilo.

Tip na tuhle zástěrku z utěrky jsem našla v knížce pro děti, začínající švadlenky. Nápad je tak jednoduchý a efektní, že jsem ho musela vyzkoušet. Velkou výhodu má to, že můžete využít utěrky s potiskem a vytvořit tak originální krásnou zástěrku za pár korun.

Co budeme potřebovat:

  • utěrka (naše je z Pepco za 29,-kč)
  • šicí stroj s nití
  • nůžky
  • stuha nebo šňůrka na zavazování zástěrky

Nejprve si poměříme délku zástěrky. Moje utěrka byla moc dlouhá, takže jsem ji zkrátila. Ustřižený pruh mi vystačil ještě na malou utěrku v barvě zástěrky. Velikost zástěrky z utěrky vystačí pro děti ve věku cca 3-7 let.

Obdélník je třeba sestřihnout šikmo tak, aby se zástěrka zužovala směrem ke krku. Na výšku začneme zužovat zhruba v polovině. Ve vodorovné horní části ponecháme rovnou část uprostřed zhruba v délce 1/3 původní šířky. Na šikmých stranách budeme dělat tunýlek pro zavázání zástěrky.

Šikmé strany zahneme o půl centimetru pro začištění okraje a pak ještě jednou o 1,5 cm a přišijeme, tím vznikne tunýlek pro protažení stuhy na zavázání. Pokud máte utěrku jako já zkrácenou, je třeba ještě založit horní okraj, aby se nepáral a prošít.

Nakonec vezeme asi 2 m dlouhou stuhu nebo tkaloun a provlečeme tunýlky v šikmých stranách. Nad horním okrajem ponecháme stuhu volnější, vznikne oko pro převlečení přes hlavu a volné konce v pase budou na uvázání zástěrky.

Kategorie

DIY česky 2024 © - Návody, nápady, recenze, videa… vše o DIY a kreativním tvoření. A česky! | using
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 3.0 Česká republika License.