Svícen jako zimní dekorace na stůl

Zima je tu v plné své kráse, a proto jsme se rozhodly přinést do našich domovů trochu zimy, která zahřeje. Nevěříte? Tak čtěte dál a vyrobte si s námi zimní dekoraci na stůl.

Jednoduché, pěkné a rychlé je to, co máme všichni rádi na DIY, možná i to, že je to levné a recyklovatelné. Pokud jste si vyráběli s námi například plantarium a zbyli vám nějaké kamínky, můžete je nyní využít.

Potřebujeme

  • bílé kamínky nebo písek
  • svíčku minimálně 10 cm dlouhá
  • stuhu (vhodná je širší)
  • větvičky z jehličnanu a šišky
  • velkou vázu nebo svícen

Ve video návodu je sice použita užší stuha, ale později jsme vyzkoušely i širší a podle nás vypadají lépe. Proto stuhu, kterou budete vázat na svíčku volte širší (2,5 až 5 cm).

Jaké větvičky? Jak vidíte, my použily větvičky z keře či stromu, který připomínal borovici. Ani jedna z nás bohužel nedostala sadu mladého botanika, takže úplně přesně vám druh stromu neřekneme. Délka jehličí je podstatná, protože pokud budete mít širší mísu, klidně si tam rozložte borovici a velké šišky. Na druhou stranu v užších vázách bude lépe vypadat smrk.

Kde sehnat vázu? Buď klasicky všemožně na internetu (a pak musíte doufat, že vám dojde celá) nebo v obchodech s bytovými doplňky, jako například v obchodech IKEA či obchody Nanu-Nana, kde jsou ceny většinou příznivější. Za to se tyto vázy poměrně snadno rozbíjí a musíte opravdu kontrolovat, zda ve skle nejsou bublinky vzduchu. Budeme rády, když nám do komentářů napíšete další tipy na obchody.

Jakou svíčku? Rozhodně neříkáme, abyste nepoužívali čajové svíčky. Mohou vypadat dobře i na malé míse. V tom případě bych asi doporučila takové větší čajovky, které působí víc luxusně a o moc dražší nejsou. Kam na svíčky? Občas mě překvapí, že v obchodu typu Kaufland, Bila nebo Lidl (a jiné) mají větší svíčky za super ceny. Sázka na jistotu je podle nás IKEA, kde máte svíčky i různých vůní a až na některé „jedůvky“ docela pěkně voní.

Postup

  1. Mísu nebo vázu před použitím očistěte a nechte uschnout
  2. Do mísy nasypejte dekorační kameny. Doporučujeme je sypat z malé výšky, aby se tolik neprášilo a nepoškrábaly sklo. Kamínky uhladíme do rovna.
  3. Na svíčku navážeme mašli a postavíme jí rovně do svícnu. Dávejte si pozor, aby svíčka nebyla nakřivo.
  4. Okolo rozmístíme větvičky se šiškami. Pokud máte úzkou vázu, první dávejte šišky, poté větve.

Video návod

Kategorie

DIY česky 2024 © - Návody, nápady, recenze, videa… vše o DIY a kreativním tvoření. A česky! | using
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 3.0 Česká republika License.