Moosgummi – materiál pro všestranné tvoření

Už jste slyšeli o tomto materiálu? I já jsem na moosgummi narazila vlastně náhodou. Pojďme se podívat, jak vypadá, k čemu ho využít a kde ho sehnat. A dáme vám tipy na konkrétní výrobky, co můžete z moosgummi vytvořit.

Jde o materiál z pěnové hmoty. Najdete ho pod názvem „moosgummi“, „pěnovka moosgummi“ nebo jen zkráceně „pěnovka“, případně také jako „pěnová guma“. Většinou se prodává po arších velikosti A4 a tloušťky 2 mm. Samozřejmě najdete i jiné rozměry, ale nejčastěji právě v této podobě. Nabízí se ve velké barevné škále. V některých kreativních potřebách si můžete koupit už hotové výseky z pěnovky.

A k čemu vlastně moosgummi použít? To je dobrá otázka. Když jsem poprvé tento materiál objevila, chtěla jsem si vyhledat na internetu jeho využití. Bohužel kvalitních výsledků nebylo mnoho. I proto jsme připravili už několik článků s návody, kde moosgummi využijete (najdete je na konci článku).

Moosgummi se dá využít různými způsoby. Navíc se jedná o poměrně levný materiál (cena se pohybuje kolem 15-20 Kč, na internetu najdete i levnější). A je také bez problémů k sehnání ve většině kreativních potřebách.

Obecně se nejčastěji využívá savost tohoto materiálu. Můžeme si tak vyrobit vlastní razítka. Z archu lze totiž vystřihnout obyčejnými nůžkami v podstatě libovolný tvar. Mně osobně se osvědčily i nůžtičky na nehty, které jsou zaoblené, a proto vhodné na vystřihování kulatých částí. Pomoct si můžeme tako různými vykrajovátky (třeba na pečení), kterými do pěnovky obtiskneme tvar, který pak vystřihneme.


Také se z moosgummi dají dělat například pěkné brože. U toho bych ale upozornila, že moosgummi je zároveň velmi křehký materiál, který se dá lehce roztrhnout nebo podobně poškodit. Proto při tvorbě broží použijte ještě nějaký podklad, na který připevníte brožový můstek.

Moosgummi nápady na tvoření

Minisvět v kufříku

Dekorace do Plantária

Kategorie

DIY česky 2024 © - Návody, nápady, recenze, videa… vše o DIY a kreativním tvoření. A česky! | using
Kontakty | Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 3.0 Česká republika License.