Washi pásky – proměna dveří

I staré a oloupané dveře můžete jednoduše a rychle proměnit v přednost celého pokoje. Aneb jak chytře využít washi pásky!

O washi páskách jsme již před nějakou dobou psaly, dneska přinášíme článek s konkrétním použitím pásek. Skvěle se nám totiž hodí do seriálu Proměna pokoje.

Když jsem jednou zase byla na návštěvě u babičky, tak si babi postěžovala, že má oprýskané dveře. A že prý někde v časopise viděla takové pásky, jestli by se to na to nedalo dát. A už mi podávala výstřižek z časopisu o washi páskách. Tuhle DIY výzvu jsem samozřejmě přijala.

Na washipasky.cz jsem koupila vhodnou pásku a vyrazila k babičce.

Stav dveří: staré nažloutlé dřevěné dveře s odlupujícím se lakem.

IMG_1790_2

Staré dveře

Co s tím?

Nejdříve jsem nalepila dva proužky 1,5 cm široké pásky podél levého kraje rámu od skleněné výplně. Pak jsem to samé udělala na druhé straně. Bohužel tam byl odlepený lak dál od kraje, takže jsem chtěla udělat na obou stranách přidat další pruh, tedy celkem tři. Ale babička trvala na tom, že je to zbytečné, ať se s tím nedělám. A někdy je prostě lepší babičkám neodporovat :-)

Pokud chcete jednotlivé proužky nalepit opravdu dobře, je to docela piplačka. Navíc musíte dávat pozor na vzduchové bubliny.

Nakonec jsem na přání babičky nalepila tři malé proužky vodorovně, aby zakryly odloupnutý lak.

A pak ještě jedním proužkem washi pásky udělala horní a dolní okraj, čímž se to celé hezky orámovalo a svislé pásky navíc zafixovaly.

 pred-po IMG_1796_2
Obrázky (zleva): (1) Před – po porovnání; (2) Detail

Další inspiraci na tvoření a dekorování s japonskými páskami najdete na našem Pinterestu.

Kategorie

DIY česky 2024 © - Návody, nápady, recenze, videa… vše o DIY a kreativním tvoření. A česky! | using
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 3.0 Česká republika License.