Kytičky z moosgummi jako dárkové balení

V únoru jste se s Aničkou naučili dárkové balení na bonbónovou pralinku nebo malou čokoládu ve tvaru papírového zvířátka. A protože se blíží Den matek (14. května), ukážeme si další způsob, jak dárkově zabalit malou sladkost, a to do tvaru kytičky. Využijeme na to moosgummi neboli pěnovou gumu (zkráceně pěnovku).

Pokud pěnovou gumu jako materiál neznáte, mrkněte nejdříve do našeho staršího článku o moosgummi, kde se o ní vše dozvíte. Také se můžete inspirovat dalšími návody, kde pěnovku používáme.

Kytičky na bonbon jsou stejně jako papírová zvířátka kreativní způsob, jak zabalit dárek nejen ke Dni matek. Využít je můžeme kdykoliv, třeba k svátku kamarádce, paní učitelce, jako pozornost kolegyni a nebo jen tak pro radost. :-)

Zapojit do výroby můžete i děti. Pozor jen při lepení tavnou pistolí, hrot pistole a silikonové lepidlo jsou velmi horké. Sama jsem si nesčetněkrát udělala pořádný puchýř.

Co budeme potřebovat:

  • jednotlivě balené čokoládky nebo pralinky
  • různobarevné archy moosgummi
  • vykrajovátko na cukroví ve tvaru malého a většího srdíčka a hvězdy (nebo šablonu k obkreslení) – běžná velikost na cukroví cca 4-5 cm
  • tavnou pistoli
  • nůžky, slabou fixu
  • silnější fixu na dekorování

Nejprve si připravíme jednotlivé tvary z moosgummi. Na jednu kytičku potřebujeme:

  • 1× dvojsrdíčko (tělo na bonbon) – dvě srdíčka proti sobě spojená ve špičce, do jednoho obkreslíme menší srdce, po vystřižení vznikne otvor, kterým bude bonbon vidět.
  • 1× hvězdu (podstava)
  • 1× květ/tulipán/hvězdu (na květ)
  • 1× dvojlístek (lístečky kytky) – nakreslíme od ruky tak, aby dvojlístek byl o kousek širší než srdce

Šablonu si na moosgummi obkreslíme slabou fixou (tužka na ní není vidět). Pokud máme vykrajovátka na cukroví, položíme je na arch a přitlačíme. Vykrajovátko vytlačí obrys do pěnové gumy. Podle obrysu tvary vystřihneme.

Než začneme lepit tvary k sobě, můžeme je po okrajích dozdobit fixou.

Nahřejeme si tavnou pistoli a pustíme se do lepení. Jako první přilepíme srdce na základnu. Dílky přikládáme pokreslenou lícovou stranou k sobě.

V druhém kroku přilepíme lístky na plnou zadní část srdce.

Slepené dílky otočíme a přilepíme květ zezadu na lístky.

Nakonec naneseme lepidlo do středu horní části předního srdíčka s otvorem a přimáčkneme – přilepíme ho k lístkům proti zadní srdcové části.

Kytičkové stojánky z moosgummi jsou hotové. Když doma najdete nějaké malé knoflíky, flitry, kamínky nebo korálky, můžete s nimi kytičky ještě dozdobit. Nakonec už jen do srdíček vložíme čokoládky, bonbony nebo jiné drobné dobrůtky a maličkost pro radost je hotová.

Kategorie

DIY česky 2024 © - Návody, nápady, recenze, videa… vše o DIY a kreativním tvoření. A česky! | using
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 3.0 Česká republika License.